land-uit. Dat was een vrij behoorlijk debuut. Tegen West Duitsland-uit speelden we als ploeg een goede wedstrijd, maar qua ervaring werden we ingeblikt: 3-1. De derde wedstrijd speelde ik echter, net als de gehele ploeg overigens, een dramatisch slechte interland. Voor Michels woog dat zo zwaar, dat hij in mij toen geen international meer zag. Ik had destijds niet die staat van dienst dat ik me zo'n wedstrijd kon veroorloven. Ik heb de successen van Oranje af gelopen zomer vrij rustig beleefd. Ik ben niet iemand die denkt: daar had ik ook kunnen staan. Ik moet je ook eerlijk zeggen dat ik totaal niet stil sta bij Oranje. Ik probeer gewoon bij Ajax zo goed mogelijk te presteren en wanneer een nieuwe kans zich ooit nog eens voor zou doen, dan zou dat mooi meegenomen zijn. Voorlopig heb ik Oranje echter uit mijn hoofd gezet." Kwaliteit Op de vraag wat het beste team is waarin hij actief is geweest, hoeft Blind niet lang na te denken. "Het team waar we de Europa Cup voor Bekerwinnaars mee wonnen is zonder twijfel het beste team waar ik in gespeeld heb. Dat elftal beschikte over zoveel individuele kwaliteiten, Als er een mogelijkheid bestaat, dan trekt Danny Blind ook aanvallend ten strijde. Bij Sparta kreeg hij, vanwege de andere speelwijze, meer gele genheid zich offensief te ontplooien dan bij Ajax. Verdedigen is hoofdzaak, ook voor een verdediger bij Ajax. Op de foto zien we Danny Blind in fel duel gewikkeld met één van de betere linkerspitsen van Nederland, Pieter Huistra. dat het zelfs tijdens Europa Cup wedstrijden het publiek van de eerste tot de laatste minuut kon vermaken. Daarbij stond er natuurlijk een trainer aan het hoofd die een perfect team wist te smeden. Voor de huidige groep geldt dat er zeer veel kwaliteit aanwezig is. En hoewel de ploeg nog jong is, denk ik dat die jongens al zo ver in hun kwaliteiten en denken zijn, dat behalve de Europa Cup ook het landskampioenschap weer tot de mogelijkheden behoort de komende jaren. Leo Beenhakker, de nieuwbakken Technisch Direkteur, heb ik al een paar keer bij het Olympisch Elftal meegemaakt. Ik ken hem te slecht om een goed oordeel te vellen, maar hij komt over als een aardige kerel. Op de prestaties afgaand moet het wel een goede trainer zijn ook. En waarom hij de ideale trainer van Ajax is? Dat zal hij de komende twee jaar gaan bewijzen." Een zwarte vlek Gedurende het hele gesprek komt Blind over als een perfectionist. Voortdurend relativeert hij zijn eigen prestaties, hij uit zelfkritiek over fa cetten van het voetbalvak die hij nog kan verbeteren en vindt het bovenal een eer om het Ajax-shirt te mogen verdedigen. Toch is hij over de afge lopen drie jaar bij Ajax (gematigd) tevreden. "Het kan natuurlijk altijd beter, maar ik heb de afgelopen drie jaar toch twee keer in de Europa Cup 2-finale gestaan. En er gaat toch een heel seizoen aan vooraf voor je in die finale staat. Dan kan je dus spreken van een goed seizoen. Kijk, dat een dag voor de eerste fina le in Athene Frank Rijkaard op m'n knie valt, dat is op dat moment heel wrang, maar het verpest je seizoen niet. De tweede finale tegen KV Me- chelen doe je iets wat je moet doen (na ruim een kwartier spelen bracht hij de doorgebroken Mark Emmers ten val). Ik kreeg op dat moment rood, maar ik zie nu nog wekelijks dit soort overtredingen terug, zonder dat ze met rood bestraft worden. Acties als Van Tiggelen tegen de Sovjet Unie en ordinaire doodschop pen tijdens wedstrijden als Napoli—Stuttgart en Sampdoria—KV Mechelen, komen volgens mij veel eerder in aanmerking voor rood. Maar al met al ben ik dus niet onte vreden over mijn tijd bij Ajax. Alleen het ontbreken van een kampi oenschap, ja, dat steekt me. Als ik hier ook zou vertrekken zonder kampioenschap dan zou dat voor mij de grootste teleurstelling zijn. Het zou een zwarte vlek op m'n carrière zijn." André Gieling 9

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 11