w ren hoog gespannen. Die verwachtingen werden niet inge lost. Spanningen binnen de spelers groep, bijvoorbeeld met de Uruguy- aan Francescoli die tegen zijn wil aan Matra verbonden bleef, deden de sfeer geen goed. De prestaties bleven uit, en de Franse multinatio nal Matra dreigde te stoppen met de club. Dat was uiteraard geen goede basis voor prestaties. Silooy zelf had al eerder enorme pech. Aan het eind van het seizoen 1987-1988 raakte hij in een simpele Bekerwedstrijd ernstig geblesseerd. Na een botsing met elftalgenoot Kri- meau bleek hij zijn oogkas op een paar plaatsen te hebben gebroken. Het herstel vergde veel tijd en het kostte Silooy het Europees Kampi oenschap, het kampioenschap dat Oranje zo triomfaal afsloot. Dit seizoen kreeg de weer herstelde Silooy van bondscoach Libregts een aantal kansen om te bewijzen dat hij weer helemaal de oude was. Sonny speelde bijvoorbeeld tegen West Duitsland, in München, en tegen Italië en Israel, maar hij wist niet te imponeren. Tegen Rusland was hij er dan ook niet bij. Met het Wereldkampioenschap in Ita lië voor de boeg zal Sonny Silooy er natuurlijk alles aan doen om zijn ver loren plaats in Oranje te heroveren. Sonny Silooy bekijkt samen met Louis van Gaal en Stanley Menzo de wedstrijd Ajax- Haarlem. voor Bekerwinnaars in Athene. Daar, in Athene, gaf juist Sonny Si looy de beslissende voorzet waaruit Marco van Basten het winnende doelpunt maakte. Matra-trainer Artur Jorge was bijzon der gecharmeerd van de snelle ver dediger. Die had hij ook al een aan tal keren in aktie gezien toen hij nog trainer was van FC Porto. In de ogen van Jorge was Siloooy een ideale speler voor zijn nieuwe club, Matra. Het eerste seizoen presteerde de Parijse club meer dan redelijk en de verwachtingen voor dit seizoen wa Met naast zich trainer Spitz Kohn en direkteur Arie van Eijden toont Sonny Silooy voor de wedstrijd Ajax—Haarlem aan de persfotografen zijn nieuwe Ajax-shirt. 1V v M rrK

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 5