Terug op het oude nest Sonny Silooy is blij met Ajax Naam: Jan Jacobus Silooy (zeg maar "Sonny") Geboren: 31 augustus 1963 Positie: verdediger Lengte: 1.80 m. Gewicht: 71 kg. Vorige clubs: ZFC, Ajax, Matra Racing. Ajax-debuut: 3 mei 1981, Ajax- Sparta, 2-1 Interland-debuut: 12 oktober 1983, lerland-Nederland, 2-3. Interlands: 22 Met een stralend gezicht stapte Sonny Silooy voor de kompetitie wedstrijd Ajax—Haarlem de hem zo vertrouwde grasmat van het Ajax- stadion op. Een oorverdovend applaus viel de sympathieke verdediger ten deel toen hij van Stanley Menzo het Ajax- shirt kreeg overhandigd. Met die daad werd de overgang van Sonny Silooy van het Franse Matra Racing de Paris naar Ajax bekrachtigd, en het publiek stak haar waardering over die zet niet onder stoelen of banken. Per 1 juli van dit jaar keert Sonny Silooy definitief terug bij de club waar hij zijn carrière begon: Ajax. De komende zeven seizoenen kan Ajax rekenen op de klasse en de inzet van de international die zelf ook vreselijk blij was met het nieuwe kontrakt. Silooy zei direkt na het ondertekenen van de verbintenis, na de wedstrijd in de perskamer, dat hij ook heel aan genaam verrast was door de reakties van de Ajax-supporters:"lk had niet gedacht dat ik zo zou worden ontvan gen en ik moet eerlijk bekennen dat ik het er een beetje moeilijk mee had. Ja, ik raakte een beetje geëmo tioneerd. Trouwens, ook met de Aja- cieden zelf klikte het meteen. Het was of ik niet was weggeweest. Lekker een beetje dollen. Het is fijn om weer terug te zijn in De Meer. Vooral de laatste maanden heb ik het niet naar mijn zin gehad in Parijs. Het voetbal was niet best, er man keerde veel aan de sfeer, en er werd slecht getraind. Ik werd een beetje meegezogen door het slechte spel en dat heeft me mijn plaats in het Nederlands Elftal gekost. Naast goed presteren bij Ajax staat een terugkomst in het Nederlands Elftal bij mijn streven dan ook bovenaan." Aldus Sonny Silooy die we na een af wezigheid van bijna twee seizoenen binnenkort weer aktief kunnen zien in het Ajax-shirt. Naar Matra Het seizoen 1987-1988 toonde het Franse Matra Racing de Paris een warme belangstelling voor Sonny Silooy. Die had inderdaad een fan tastisch seizoen achter de rug met Ajax, een seizoen dat werd afgeslo ten met de winst van de Europa Cup Zo kennen we Sonny Silooy: als Ajacied stijlvol in aktie in De Meer.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 4