33-toeren LP's In Memoriam Draaiorgel "Veronica": Vi-Va-Veronica (Telstar TS 3704 TF) o.a. "Op 'n slof en een ouwe voetbalschoen" Ted Easton Jazzband: Koning Voetbal in Dixieland (CNR SKLP 4302) o.a. "Op 'n slof en een ouwe voetbalschoen" en "Cruijffie, Cruijffie" Johnny Hoes Jackie van Dam, Amsterdamse Arie, duo Jean en Willy, duo Jan Gorissen, koor De Ajaxieden en het Hoempa-orkest o.l.v. scheids rechter Jean Kraft: Johnny Hoes presenteert: Ajax (Telstar TF 8024 TL) Op 'n slof en een ouwe voetbalschoen Ajax (de fijnste club van Amsterdam) Koning Voetbal De Zilvervloot Ajax is de club waar ik van hou Huppie huppie huppie - Rood en wit gaat nooit verloren - Alle Ajaxieden komen in de hemel Cruijffie Ajax-Feyenoord De Ajax-mars (instr) Hand in hand voor Ajax De stadionmars (instr) De voetbalpolonaise (1-0 is niks) Vader Abraham en zijn Goede Zonen: Vader Abraham en zijn Goede Zonen (Elf Provinciën ELF 5509) 1973 o.a. "Ajax, Ajax, leve Ajax" (Baaie, baaie, pootje baaie) Mokums trots Hoera voor Ajax Piet Hein We zullen ze wel krijgen Ajax sal wel sien Hij heeft langs de lijn gezeten Ajax wint de cup Geen woorden maar daden! (Leve Ajax 1) Piet Keizer Voor Ajax Koning Voetbal (bevat tevens fragmenten uit de wedstrijden tegen Liverpool Leve Ajax wat 'n club (Electric Gramophone RC 268/33 BOC 439) 1971 (verslag AjaxPanathinaikos Theo Koomen en Dick van Rijn) Ajax—Inter (CNR 385 152) 1972 (radioverslag, Wim Hoogendoorn, Chris van Leeuwen en Dick van Rijn) Wie brengt dit jaar de cup naar huis (De Laaglanders) Eén twee drie vier (Willy Alberti) Kovacs (Willy Alberti) Ajax, Ajax (De Laaglanders) Ode aan Ajax (Willy Alberti) We gaan naar Londen (Willy Alberti) Ajax—Juventus (BASF 10-25287-6) 1973 (radioverslag door Theo Koomen en Dick van Rijn) met bijgeleverde 33-toeren bonus-EP: AjaxBayern München (Jaap Bax en Theo Koomen) Bayern München—Ajax (Theo Koomen, Dick van Rijn en Henk Terlingen) Theo Koomen presenteert: 5 jaar Europacup (Imperial 5 C 048-24747) 1971 (bevat hoogtepunten uit radioverslagen van diverse Europacupwedstrijden van Ajax en Feyenoord) 80 jaar Ajax (Polydor 2441099) 1980 Historisch overzicht: interviews met Jan de Boer en Wim Volkers interview Wim Volkers door Han Hollander 1931 fragment HBSAjax en interview Wim Anderiesen 5-4-1936 hoogtepunten Ajax—AC Milan 28-5-'69, Ajax—Panathinaikos 2-6-'71 Cruijff voetballer van het jaar hoogtepunten Ajax—Inter 31-5-72, Ajax—Independiente 28-9-72, Ajax—Juventus 30-5-73, FC AmsterdamAjax 1-5-77 Wij zijn supporters van Ajax (Henk van Deijk) Een echte Ajacied (Hans Boskamp) Er gebeurt meer in De Meer (Lowland Trio) Oei oei oei (Johan Cruijff) Potpourri van tribune-liederen (Supporterskoor van de F-side) Diverse artiesten: Een elftal club- en strijdliederen uit de Eredivisie (Negram NL 578) o.a.: "Ajax" (mars) Diverse artiesten: Op losse groeven 4 (Imperial 5 C 048-24577) o.a. De Scheidsrechters: "Ajax, leve Ajax" Diverse artiesten: Zet 'm op (Panorama RCS 325/33 BOV 566) o.a. De Scheidsrechters: "Ajax, leve Ajax" Voor toevoegingen houdt de redaktie zich aanbevolen. Evert Vermeer Jack van Zanten Op zaterdag 22 april j.l. bereikte ons het trieste bericht dat in de nacht van vrijdag op zaterdag de heer Jack van Zanten was overleden. Van Zantens naam is onlosmakelijk verbonden met de voetbalsport en na vele jaren als begeleider van diverse Oranje-elftallen te zijn opgetreden was Jack van Zanten in de laatste jaren vooral bekend als organisator van het inmiddels wereldvermaarde Am sterdam-toernooi. In 1975, bij gelegenheid van het zevenhonderd-jarig bestaan van de stad Amsterdam, vroeg het gemeentebestuur Jack van Zanten een groot internationaal toernooi te organiseren. Het Amsterdam-700 toernooi was zo'n eclatant succes dat besloten werd van de manifestatie een jaarlijks terugkerend gebeuren te maken. Na het 'openingsjaar' 1975 werd de organisatie van het toernooi, waarin Ajax een vaste plaats heeft, gevoerd door de Stichting Internationaal Voetbaltoernooi Amsterdam. De batige saldi van het toernooi kwamen steevast andere takken van sport ten goede. De grote organisatorische kwaliteiten én de enorme kennis van zaken binnen de internationale voetbalwereld van Jack van Zanten, die 63 jaar werd, stonden borg voor het welslagen van 'zijn' toernooi. Voor het Amsterdam 714-toernooi, dat in augustus van dit jaar wordt gespeeld, zoals altijd in het Olympisch Stadion, had Jack van Zanten inmiddels een drietal clubs gekontrakteerd. Naast de natuurlijke deelnemer Ajax is de komst verzekerd van de Belgische kampioen KV Mechelen en de Russische topclub Dinamo Kiev. Van Zanten was in onderhandeling met Real Madrid, AC Milan, Napoli en Sampdoria om de laatste plaats op te vullen. Het overlijden van de in Culemborg geboren maar in Amsterdam woonachtige Jack van Zanten laat een grote leemte achter in de vaderlandse voetbalwereld. Niet alleen vanwege zijn uitmuntende kwaliteiten maar zeker ook omdat Jack van Zanten een bijzonder sympathieke, innemende figuur was. Wij wensen zijn vrouw en kinderen zeer veel kracht dit zware verlies te dragen. Redaktie Ajax-Magazine

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 11