Na zijn operatie en het verwijderen van het gips voelt Ron Willems zich weer wat meer betrokken bij het veld. Op de foto bekijkt hij vanaf de bank de warming-up van zijn collega's naast het trai nersduo Spitz Kohn-Louis van Gaal. Leren van Rinus Israel Terugkijkend op zijn nog korte maar wel hevige voetballoopbaan koestert Ron Willems de fijnste herinneringen aan zijn tijd bij PEC Zwolle. "Daar ben ik in wezen gevormd tot de voetballer die ik nu ben", zegt hij,"Ik heb daar heel veel geleerd. Bijvoorbeeld van Ben Hendriks, mijn trainer in de A-junioren. En later van Rinus Israel. Die nam me ongenadig onder handen op de van hem bekende cynische manier. Ik ging door een diep dal. Op een gegeven moment wilde ik de handdoek in de ring gooien. Ik raakte door al zijn kritiek geen bal meer, ik dacht dat ik het voetballen had verleerd. Maar net op het kritieke moment ging Israel achter me staan. Hij merkte dat ik ondanks de slechte vorm. er alles aan deed en hij hielp me er bovenop. Daarna ging het steeds beter en werd ik bij het eerste elftal gehaald. Heel erg leerzaam was dat. Door Israels aanpak ben ik harder geworden, hij heeft me mentaal voor een belangrijk gedeelte gevormd en nu kan ik zeggen dat ik nog steeds een goede band met hem heb". De verbondenheid met PEC Zwolle vindt ook zijn oorzaak in het feit dat Ron's jongere broer, Mike, daar nu voetbalt. Hij speelt in de A-1 junioren en wie weet zien we deze Willems - telg binnenkort ook in het betaalde voetbal opdraven. Het ambiteuze FC Twente Van de overgang naar FC Twente had Ron Willems zich heel wat voorgesteld. De ploeg was net teruggekeerd na een eenjarig verbijf in de Eerste divisie en stak de ambities niet onder stoelen of banken. Ambities die perfekt strookten met die van Ron Willems. Trainer van FC Twente was in die dagen Fritz Korbach, een man die zich de jonge Ron Willems nog herinnerde uit de tijd dat hij trainer was van PEC Zwolle. "Dat eerste jaar bij FC Twente was heel erg teleurstellend", kijkt Ron terug, "In de voorbereiding voetbalden we heel aardig, maar toen kregen we te kampen met veel blessures. Typisch Korbach trouwens, die vele blessures, vreselijk veel spelers onder hem hebben daar last van. FC Twente had zich als doel de subtop van de Eredivisie gesteld maar het draaide op heel wat anders uit. Ikzelf dacht na de jaren bij PEC Zwolle bij een club te zijn gekomen die bovenin zou spelen maar we moesten, net als bij PEC, knokken om in de Eredivisie te blijven. We konden ons maar net redden, FC Twente eindigde vierde van onder. "Korbach vertrok en het duo Kees Rijvers/Theo Vonk nam de leiding over. Er werd met beleid gewerkt en dat wierp vruchten af. Toch had ikzelf niet zo'n goed kontakt met Kees Rijvers. Ik heb altijd het gevoel gehad, dat hij me niet zo zag zitten. Dat hij me als type niet geschikt vond voor de TC Twente- ploeg. Misschien dat hij me te hard vond, te professioneel, ik weet het niet. Feit is dat we in die jaren amper een gesprek hebben gehad. Het deed me een beetje pijn dat, toen de transfer naar Ajax rond was, er geen felicitatie van zijn kant af kon. Pas toen ik dat via een interview kenbaar had gemaakt kwam hij me alsnog feliciteren. Ach, dat hoort jammer genoeg een beetje bij het voetbal. Als puntje bij paaltje komt is het toch: ieder voor zich en God voor ons allen. Ik doe daar niet moeilijk of sentimenteel over, het viel me alleen op van Rijvers. Het was net alsof hij het me niet gunde". Een gedeelte van de "dagtaak" van Ron Willems: onder handen genomen door fysiotherapeut Rob Koster.

Magazine (1987-2007) | 1989 | | pagina 5