Bergkamp wijst Ajax weg omhoog Dennis Bergkamp geeft opnieuw doorslag Proficiat Marco Amateurs op bezoek Oók in 19891, naam eert Bergkamp onze heilige zetel én hij geeft de weg aan die Ajax moet bewandelen: strijd." "Oros Machie," orakelde Zeus, "Oros Machie, hij zal het zijn!" "Oros Machie!", riepen alle goden tezamen," Bergkamp zal het zijn!." Diezelfde nacht sliep Dennis Berg kamp onrustig. Een wonderlijke droom deed hem woelen in zijn slaap. Hij droomde dat hij in een bergrivier zwom, tegen de stroom op. Boven hem zag hij al zwemmend de fon kelende bron die een magische aantrekkingskracht op hem uitoefende. Het zwemmen tegen de sterke stroom viel Dennis zwaar, maar de bron kwam al dichterbij, nog enkele tientallen meters en hij was er. De pijn in zijn armen en benen werd verdoofd door het verlangen de oorsprong van de rivier te bereiken. Wilskrachtig zette hij door. Op het moment dat Dennis zijn hand legde op de goddelijke bron werd hij abrupt uit zijn droom gewekt. Een bliksemschicht kraakte de nacht open. Een machtige donder rolde over de daken van Amsterdam Oost om weg te sterven in de stilte van slapend Mokum. Dennis draaide zich om en sliep, rustig nu, verder. Met een stralend humeur zette Dennis Bergkamp zich de volgende morgen achter het stuur van zijn Citroen. Op weg naar de ochtendtraining in De Meer neuriede hij zelfs het eentonige gezang van Demis Roussos, dat de "Arbeidsvitaminen" de ether inslinger- de, mee. Op de training lukte alles. Iedere dribbel slaagde, elk schot was raak, zelfs Mark Verkuijl kreeg geen greep op hem. Spitz Kohn en Louis van Gaal keken elkaar veelbetekenend aan en knikten... Aan het eind van vorig jaar maakte het Franse voetbalblad FRANCE FOOTBALL de uitslag bekend van de jaarlijkse verkiezing van de Europese voetballer van het jaar. Marco van Basten kwam daar als triomfator uit tevoorschijn en van onze kant wensen wij de ex-Ajacied van harte proficiat met zijn uitverkiezing. De Gezinstribune in De Meer is altijd goed bezet. Dat komt niet in het minst door de amateurverenigingen die graag gebruik maken van de speciale reduktieregeling wanneer zij met hun jeugdelftallen de thuiswedstrijden van Ajax willen bezoeken. Ook in de tweede seizoenhelft zal de Gezinstribune weer openstaan voor amateurclubs die met hun jonge leden op bezoek willen bij het Grote Voor beeld. De volgende wedstrijden komen in aanmerking voor de reduktieregeling bij thuiswedstrijden in De Meer: 4 februari Ajax-FC Utrecht (16.00 uur, Beker) 12 februari Ajax-PEC Zwolle 26 februari Ajax-FC Twente 12 maart Ajax-RKC 25 maart Ajax-Haarlem 2 april Ajax-FC Utrecht 16 april Ajax-Feyenoord (onder voorbehoud) 6 mei Ajax-VW 21 mei Ajax-Willem II Inlichtingen omtrent de speciale reduktieregeling voor amateurclubs zijn te verkrijgen bij Inter Football, telefoon: 02963-44 41

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 7