De Ajax-mars kritiek. Wanneer het slecht is gegaan krijgen we dat echt wel te horen. Hij leeft enorm mee en voor Ronald en mij is hij een geweldige stimulans om door te gaan." Doorgaan naar de top, want dat is het mikpunt van Frank de Boer. En om die top te bereiken heeft Frank er veel voor over. "Voetballen is alles", zegt hij, "ik weet dat andere jongens van mijn leeftijd andere dingen kunnen doen. Uitgaan, stappen. Die laat ik en ik mis het niet. Een karriére als voetballer geeft me meer." "Wereldpartij" De ontwikkeling van Frank de Boer zet zich voort. Zo langzamerhand leert hij de Eredivisie goed kennen. Een echte tegenstander die hem zoek speelde heeft Frank nog niet ontmoet. Zijn beste wedstrijd speelde hij, naar eigen zeggen, het vorig seizoen. In de Bekerwedstrijd met Ajax 2 speelde hij een "wereldpartij" tegen de volwassen profs van FC Groningen. Ajax 2 won die wedstrijd met 3-1. Twee van de drie doelpunten kwamen van de voet van Ronald de Boer, beide keren op aangeven van Frank. Een unieke ge beurtenis, even uniek als het feit dat de tweeling na afloop werd gehuldigd als "Men of the Match". Het was een voorteken voor de dingen die gingen komen. Ronald de Boer heeft zware konkurrentie van een an dere klasse-spits, Stefan Pettersson, maar broer Frank lijkt zijn vaste stek te hebben gevonden. Al geldt ook voor hem: aan de top komen is makkelijker dan er te blijven. Van de Heer Patrick Oonk uit Winterswijk kregen wij het verzoek om het officiële clublied van Ajax te verkrijgen. In een vroegere editie van het Ajax-magazine hebben we al eens wat uitgebreider aandacht gegeven aan het clublied dat werd geschreven door de heer D. Knegt en op muziek gezet door E. Painparè. Toch willen we de gelegenheid niet voorbij laten gaan om het clublied van onze club nog eens te plaatsen. (tempo di marcia) woorden D. Knegt/muziek E. Painparé Een juichtoon da-vre langs de velden Voor ons dierbaar rood en wit De schaar der dapp're meerse helden Onze vreugd en trotsch bezit Gevreesd, geducht in heel den lande Glorie onzer Amstel-stad leder draagt ze op de handen Wie gaat niet op Ajax prat Hup Ajax hup, rood-witte schare Dapp're strijders fier en koen Bevestigt uw roemrijke mare Driewerf hup onz' kampioen! Hup, Ajax, hup onz' kampioen! Ziet onze spelers pijlsnel draven Fiks zich werpend in de strijd En nooit bereid tot overgave Vol van vastberadenheid! In vurig willen, ernstig streven Naar de overwinnigseer Deed zij menig club reeds sneven 't Roemrijk Ajax uit de Meer De goede clubgeest zal ons schragen d' Eendracht maakt ons hecht en sterk d' Ajaxvaan steeds hoger dragen Zij ons allerschoonste werk! Ons mooie spel vol fris bekoren Te spelen in 't Rood en Wit Dat zij ons jaren nog beschoren Vol geest, animo en pit. Frank de Boer ten voeten uit. Graag trekt hij, zoals hier tegen FC Groningen, aanvallend op avontuur.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 21