DE MARTIN AIR-TRUC 16 Ajax—MVV, 4-0. Niets aan de hand. Of toch? De "modale" kompetitie wedstrijd van Ajax tegen de Maastrichtenaren die op zondag 6 november j.l. haar beslag had, ver borg toch iets bijzonders. Wat niemand had verwacht gebeurde namelijk toch. De twee Ajax-Zweden Stefan Pettersson en Peter Larsson moesten een dag daarvoor de voor Zweden belangrijke kwalificatie wedstrijd in- en tegen Albanië spelen. Dat maakte het onmogelijk dat ze een dag later in De Meer acte de présance zouden geven, tot verdriet natuurlijk van hun club die volgens de bepalingen van de FIFA de twee internationals moest laten gaan. Maar dankzij Ajax-sponsor Martinair liep het allemaal even anders. Martinair.toverde de vliegtuig-truc te voorschijn waardoor Pettersson en Larsson zowel in Albanië als in Amsterdam hun verplichtingen kon den nakomen. Geen eenvoudige op gave, vooral niet omdat Albanië be kend staat niet zo één, twee, drie speciale landings- en vertrekfacilitei- ten af te staan. Om een privé- straalvliegtuig naar Tirana, de hoofd stad van Albanië, te brengen, en dat met twee voetballers aan boord bin nen een paar uur weer te laten ver trekken, was allesbehalve een ge makkelijke opgave. Opnieuw mocht Ajax zich gelukkig prijzen met Martinair een sponsor in huis te hebben die voor die proble men een oplossing heeft. Na uren van onderhandelen kreeg Martinair het fiat van de Albanezen. Het bij zondere transport zou niets in de weg worden gelegd. En zo gebeurde het dat Stefan Pet tersson en Peter Larsson zaterdag middag om half drie stonden te luisteren naar de Albanese- en Zweedse volksliederen om zich daar na in te zetten voor het goud-blauw van het Zweedse nationale elftal. "We hebben het erg moeilijk gehad", vertelt Peter Larsson. "Tot aan de achtenzestigste minuut heb ben we met 1-0 achter gestaan. Toen scoorde invaller Holmqvist en even later maakte Johnny Ekström er 2-1 van. Zeker geen gemakkelijke wedstrijd want het niveau in Albanië is best redelijk. Alleen het veld was erbarmelijk en dat was jammer, want dat maakte het voor ons nog zwaar der." Winst dus voor Zweden in de WK- kwalificatiewedstrijd maar geen rust voor het Ajax-duo dat na een stevige maaltijd koers zette naar het vlieg veld van Tirana waar het straalvlieg tuig van Martinair stond te wachten. Om half zeven stipt vertrok het gezel schap dat aan boord de radio-ploeg van Veronica ontmoette. Veronica had wel toestemming gekregen om mee te vliegen, maar moest tijdens het "verblijf" in Albanië in het toestel blijven. Dat had men graag voor de special over. Bruce Springsteen Pettersson en Larsson strekten om tien over tien 's avonds de benen om op Schiphol uit te stappen. Na afscheid genomen te hebben van de Martinair-bemanning ging het spoorslags richting huis, naar het warme bed. De reis was het duo enorm meegevallen. Peter Larsson bij aankomst op de Amsterdamse luchthaven:"lk voel me wel moe en ik verlang naar mijn bed, maar ik had het me allemaal wat erger voor gesteld. Alles was goed geregeld en van vertraging was geen sprake. Een leuk vliegtuig trouwens, weet je dat laatst Bruce Springsteen met datzelf de vliegtuig is vervoerd?" De volgende dag om half drie zijn ze er allebei, Stefan Pettersson en Peter Larsson. De laatste speelt met drie hechtingen in het scheenbeen, een souvenirtje van een botsing in Albanië. Alsof er een dag eerder geen zwaar duel is afgewerkt spelen de twee Zweden een eminente partij tegen MVV. Larsson leidt zonder proble men de defensie en Stefan bedient eerst Arnold Mühren bij het maken van het eerste Ajax-doelpunt en neemt later in de wedstrijd de derde Ajax-goal voor zijn rekening. Een Stefan Pettersson en Peter Larsson na terugkomst uit Albanië op Schiphol, terzijde gestaan door het charmante grondpersoneel van Martinair. PH-Maxf"

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 18