WEDSTRIJDKARAKTERISTIEKEN pische Spelen te gaan: 'In juli was ik nog niet zeker van mijn zaak. Ik wilde eerst het programma van Ajax en het Zweedse nationale elftal (niet het Olympisch team maar het A-elftal) be kijken. In oktober spelen we met Zwe den ook belangrijke interlands en ik vond dat teveel om te kombineren met de Olympische Spelen. Dat zou teveel van het goede zijn geweest. Het was een bewuste keuze waarbij het feit dat Ajax mijn werkgever is na tuurlijk ook heel sterk meespeelde.' Geen Olympische Spelen maar wel goals voor Ajax en daar zijn met na me de Ajax-supporters heel erg blij mee. In de korte tijd dat Pettersson in De Meer aktief is heeft hij overduide lijk aangetoond een echte voetbalpa rel te zijn. Een speler van internationa le klasse die, ook dankzij zijn makke lijke aanpassing, uitstekend in het snelle, op techniek gebaseerde voet bal van Ajax past. Twee Zweedse kanjers poseren in De Meer: Pe ter Larsson en Stefan Pettersson, collega's bij Ajax en het Zweedse nationale elftal. 24 augustus 1988 Ajax-Veendam 4-0 (3-0) Hobé 7.700 A: Menzo; Blind, Werdekker, Larsson, Verkuijl; Scholten, Wouters, Mühren (82e Rich. Witschge); Van 't Schip (82e Roy), Pettersson, Rob Witschge. V: Hoekstra; Söllner (30e Nijgh), Wiebing, Veldmate, Gall, Steenge, Jans, Fühler, Van Tilburg, Van Buuren, Van Dijk (78e Mulder), dpt: 6e Pettersson 1-0; 16e Scholten 2-0; 41e Van 't Schip 3-0; 86e Verkuijl 4-0. 21 augustus 1988 Fortuna Sittard-Ajax 2-1 (1-0) Bakker 9.500 F: Hesp, Maessen, Eleveld, Duut, Boessen; Jalink (83e Mordang), Liesdek, Frijns, Reijners; Lens, Clayton (90e Griffith). A: Menzo; Blind, Larsson, Werdekker, Verkuijl; Wouters, Jonk, Scholten, Mühren (87e Rob Witschge); Van 't Schip (83e Roy), Pettersson. dpt: 38e Reijners 1-0; 52e Pettersson 1-1; 86e Clayton 2-1. De eerste thuiswedstrijd voor de kompetitie leverde winst op tegen Veen- dam. De Groningers kwamen veel te kort in het duel met Ajax en het ge brek aan voetballend vermogen maakte het Ajax moeilijk om tot een grote score te komen. Met 4-0 won Ajax tenslotte in een wedstrijd waar rechts achter Danny Blind zich naar hartelust aanvallend kon uitleven. Het tweede Ajax-doelpunt tegen Veendam kwam op naam van Johnny van 't Schip. Hij benutte een scherpe voorzet van Danny Blind. Achter hem de Ajacied die vele open doekjes kreeg van het Ajax-publiek, de Zweedse nieuweling Stefan Pettersson, die zelf de eerste Ajax-goal voor zijn reke ning nam. Vorig jaar, als speler van FC Groningen, kwam Mark Verkuijl tot één kom- petitiedoelpunt. Na de eerste thuiswedstrijd van Ajax stond hij al op dat aantal. Doorgebroken op de linkerflank werkte hij de bal achter Veendam- keeper Sape Hoekstra. De aanvallende escapades van Verkuijl kunnen nog meer doelpunten opleveren. In het Amsterdam-tournooi stond de lat een treffer in de weg en tijdens het toernooi van Olympiakos in Grieken land wist de linkerverdediger ook het net te vinden.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 7