PETTERSSON PURE KLASSE Ajax' Zweed maakt het in De Meer - Tijdens het gesprek komt het onder werp op boeken. Welk boek leest Ste fan Pettersson op het ogenblik. Even is het stil en de verwachting is dat er geen lectuur aan het netvlies van de kersverse Ajacied voorbijgaat. Maar Stefan Pettersson verdiept zich wel degelijk in een boekwerk. 'Mijn cur susboek Zweeds-Nederlands', lacht Stefan. 'Een serieuze grap, hoor, want inderdaad is dat het boek waarmee ik me de laatste weken steevast bezig hou. Dat is al zo vanaf het moment dat ik zeker wist voor Ajax te gaan voetballen. Ik denk dat het enorm be langrijk is dat je als nieuwe speler de taal zo snel mogelijk machtig bent. Gelukkig wordt je in de kleedkamer wel gedwongen om Nederlands te spreken. Er wordt haast geen Engels tegen me gesproken en dat is wel zo goed. Op die manier MOET je wel en zo leer je het snelst.' Het is inderdaad de beste manier om je snel ergens thuis te voelen en wat dat betreft gaat het uitstekend met Stefan Pettersson, zowel in - als bui ten het veld. We kennen de voorgeschiedenis. Ajax kwam aan het eind van het Neder landse seizoen met IFK Göteborg overeen dat Stefan Pettersson vanaf het seizoen 1988-1989 de Ajax- kleuren zou dragen. Dat kostte heel wat moeite omdat Zweedse clubs al lerminst genegen zijn om hun spelers midden in het seizoen te laten vertrek ken. In Zweden is de seizoenindeling anders dan hier. De kompetitie loopt van maart tot en met midden novem ber, met een korte pauze in de zo mermaanden. De Zweedse voetbal bond verbiedt bovendien binnenland se tranfers gedurende het voetbalseizoen dus wanneer een club een speler aan een buitenlandse club verliest is die niet in staat om direkt een adequate vervanger uit eigen om geving te kopen. Vandaar dat IFK Gö teborg het verblijf van Stefan Petters son zo lang mogelijk wilde rekken. Ei genlijk pas vlak voor de start van de Eredivisie-kompetitie zag Göteborg, inmiddels vrijwel zeker van deelname aan de play-offs in Zweden, zijn rossi ge spits met lede ogen vertrekken, richting windmolens, klompen en polders. Intussen wachtte zijn nieuwe club, Ajax, met smart op de komst van de aanvaller. Ajax miste duidelijk een mÊÊEÊÊSÊÊm - De eerste wedstrijd in het Ajax-shirt speelde Stefan Pettersson op 14 augustus. Net overgekomen uit Zweden liet hij in de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Volewijckers zien dat hij uit het goede voet balhout gesneden is. Vijf voltreffers kwamen op naam van de Zweed die hier De Volewijckers- verdediging andermaal te snel af is. specifieke afmaker in de voorste linie en met het tekort aan doelpunten groeide de roep om Stefan Petters son. Zonder dat veel mensen wisten wat voor type voetballer die nieuwe Zweed nu eigenlijk was werd hem al een zware last op de schouders ge legd. Ongewild moest Stefan de 'red der' van Ajax worden, zo bracht ook de pers het. Pure klasse Het tekent de kalmte en de intelligen tie van Stefan Pettersson dat die druk, die hem toch moet zijn duidelijk ge worden, hem geen parten heeft gespeeld. 'Natuurlijk volgde ik de resultaten van Ajax in de periode dat ik nog voor Göteborg speelde', zegt Pettersson. 'Ik belde regelmatig met Peter (be doeld wordt natuurlijk Stefans landge noot Peter Larsson) en ik wist dus waar de problemen zaten. Ik ben geen jongen die snel van de wijs raakt, soms vind ik mezelf wel eens te rustig, te kalm. Ik wist wat ik kon en ik wist ook dat ik in m'n eentje nooit voor een ommekeer zou kunnen zor gen. Je bent toch afhankelijk van de ploeg, wie je ook bent en waar je ook speelt. Echte druk heb ik - gelukkig

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 5