Voor uw agenda Het Programma De komende weken, tot de eerstvol gende verschijningsdatum van het Ajax/Magazine, speelt Ajax drie keer een thuiswedstrijd voor de kompetitie. Sjaak Storm genoot zijn opleiding bij Ajax waar hij vanaf de pupillen speelde. Nu is Sjaak het zekere sluitstuk van de verdediging van FC Groningen, op 23 oktober te gast in De Meer. Ajax-FC Groningen Op zondag 23 oktober, vier dagen na de bijzonder belangrijke interland West-Duitsland—Nederland in Mün- chen, krijgt Ajax in De Meer FC Gro ningen op bezoek. De afgelopen jaren zijn de ontmoetingen met FC Gronin gen steevast volledig het aanzien waard. Spannende, spektakulaire wedstrijden met zo nu en dan een bloedstollend scoreverloop. Zoals bij voorbeeld in het seizoen 1982-1983 toen De Meer op de golven van emo ties heen en weer werd geslingerd. 5-5 was de uiteindelijke uitslag waar over nog lang werd nagepraat. De laatste jaren zijn er wel wat minder doelpunten te signaleren maar de spanning blijft onveranderd aanwezig. FC Groningen, waar de ex-Ajacieden Sjaak Storm, Erik Regtop en Hennie Meijer spelen, zal ook op de 23e ok tober een zware dobber blijken. Ook bij MW staat een 'Ajax-doelman' onder de lat. Aan het begin van dit seizoen verhuisde Erik de Haan naar Maastricht om MW uit de keepersproblemen te helpen. Op 6 november komt Erik even terug naar Amsterdam. Ajax-MVV Weer terug van weggeweest in de eredivisie is het Limburgse MW. Door de nakompetitie te winnen stapten de Maastrichtenaren de kompetitie bin nen waar zij vroeger niet uit weg te denken waren. De laatste jaren gaat het helaas minder met MW, wat twee keer degradatie tot gevolg had. Niet temin blijft Ajax-MW een wedstrijd die we onder de klassiekers van de eredivisie mogen scharen. Velen zul len zich de duels uit de zestiger en zeventiger jaren nog wel herinneren. Duels waarin namen als Willy Bro- kamp, Sjaak Swart, Jo Bonfrère, Piet Keizer, Frans Körver en Gert Bals klonken. In 1976 degradeerde MW voor het eerst naar de Eerste divisie om in 1978 weer terug te komen. Maar in 1982 was het andermaal mis. Hoe MW, dat van de zesentwintig wedstrijden in De Meer er slechts drie wist te winnen, het er dit seizoen van af zal brengen kunt u op zondag 6 november in De Meer gaan bekijken.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 16