Met twee doelpunten was Hennie Meijer een belangrijke schakel in de dubbele ontmoeting met Ham' burger SV. In Hamburg was Meijer doelpunt goed voor de overwinning en tijdens de return in het Olym pisch Stadion bezegelde hij het lot van de Westduitsers met Ajax' tweede goal. onder de nieuwe technische leiding van Hulshoff-Kohn-Haarms formidabel uit de startblokken. Helaas vonden de Ajacieden in het direkte duel met PSV niet het net, ondanks een paar riante mogelijkheden. Zoals dan zo vaak gebeurt ging de overwinning naar de Eindhovenaren die daarmee een forse hypotheek op het lands kampioenschap namen. Vanaf dat moment stond het voetbaljaar feitelijk in het teken van de Europa Cup. Terwijl Ajax-2 en passant Volendam ook nog wipte in het Bekertoernooi bereikte Ajax de halve finale in het toernooi voor Bekerwinnaars door het stugge Young Boys uit Zwitserland uit te schakelen. Die halve finale leverde een mooie maar moeilijke loting op. Olympique Marseille was de tegenstander die er niet om loog. In Marseille schoot Aiax echter daverend uit de slof. Met in de hoofdrol de twee keer scorende Rob Witschge werden de Fransen aan de Middellandse zee met 3-0 afgetroefd. De finale was daarmee praktisch zeker en de nederlaag in het Olympisch Stadion was slechts een klein smetje op het schitterende Europa Cup-blazoen van Ajax-2 deed van zich spreken in het Bekertoernooi. Nadat eerst Sparta was verslagen werden ook FC Groningen en Volendam aan de zegekar gebonden. Op de foto zien we doelman Lloyd Doesburg in ak- tie tegen FC Groningen. Ajax. Voor de tweede achtereenvolgende keer was de eindstrijd in het Europa Cup-toernooi bereikt. De Europa Cupfinale werd voor de tweede ach tereenvolgende keer bereikt maar bracht niet wat er van Ajax-kant van verwacht werd. Met tien man vocht Ajax tegen KV Mechelen voor wat het waard was maar de winst ging naar de Belgen, ondanks het uitstekende spel van bij voorbeeld Arnold Scholten. De climax van het seizoen leverde jammer genoeg niet de gehoopte jubelstemming los. Ondanks de steun van een schitterend legioen Ajax- supporters kwam Ajax niet voorbij tegenstrever KV Mechelen. Hoewel vanaf de vijftiende minuut met tien man spelend door het wegzenden van Danny Blind, had Ajax een voortdurend overwicht op de rood gele Belgen. Scoren deed Ajax echter niet, iets wat Mechelen wél deed en dus de ereronde in Straatsburg mocht lopen. Blik op de toekomst Daar waar menige andere Europese topclub apetrots zou zijn op de behaalde Europese lauweren was er bij Ajax een gevoel van teleurstelling te bespeuren. Bij Ajax geldt nu eenmaal alleen maar het allerhoogste en dat is het wat de bijna negentigjarige club in het nieuwe voetbaljaar gaat nastreven. Het zo rumoerige seizoen 1987-1988 ligt definitief achter ons. Met de talentvolle groep jonge voetballers, aangevuld met de nieuwe aanwinsten gaat Ajax er alles aan doen om het publiek andermaal aan zich te binden, met aantrekkelijk en toch realistisch voetbal. Ajax is, in voor- en tegenspoed, nooit een club geweest die lang stil stond bij de zaken uit het verleden. Alleen de toekomst telt en ook in die toekomst zal Ajax zich blijven manifesteren als een Europese topclub!

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 7