van 1987 naar 1988 Het afgelopen seizoen in vogelvlucht met de blik op het nieuwe voetbaljaar Nog één keer laten we de belevenissen van het voetbalseizoen 1987-1988 aan de hand van het geschreven woord en fotomateriaal de revue passeren. Daarna sluiten we het voor Ajax maar zeker ook voor Nederland zo turbulente voetbaljaar definitief in de archieven. Op 11 juli begint het eerste elftal van Ajax alweer aan de voorbereiding op een nieuw seizoen. Hopelijk gedragen door aansprekende prestaties van het Nederlands Elftal zal het voetbalpubliek dat aanstormende seizoen 1988-1989 met grote belangstelling tegemoet zien. Onder leiding van trainer Kurt Linder gaat Ajax natuurlijk er alles aan doen om het verloren gegane terrein ten opzichte van het landskampioen PSV te herwinnen. Met vereende krachten en met de inzet van alles en iedereen die Ajax is moet dat ook gaan lukken. Naast de spanning van de kompetitie is er natuurlijk ook nog de uitdaging van het UEFA-Cuptoernooi. Na twee jaar achtereen in het toernooi der Bekerwinnaars de finale te hebben bereikt rekent heel Europa op een hoofdrol voor Ajax in de UEFA-Cup, een toernooi waar bijzonder sterke clubs vertegenwoordigd zijn en dat in vergelijking met de andere twee toernooien een extra ronde kent. Reden te over om Ajax nauwlettend in de gaten te houden en de Ajacieden volop te steunen. Het seizoen 1987-1988 in vogelvlucht Het seizoen 1987-1988 kende een wat aarzelend begin en werd min of meer gekenmerkt door de aanpassing die het team nodig had om het verlies van bijvoorbeeld Marco van Basten op te vangen. Na het Amsterdam- toernooi, waar Ajax de zege greep, volgden al snel de kompetitieverplichtingen. Het eerste kompetitieduel leverde voor nieuwkomer Hennie Meijer direkt een konfrontatie op met zijn vroegere clubgenoten van Roda JC. Ajax won, wat moeizaam met 1 -0 van de Limburgers. De eerste averij liep Ajax op tegen Sparta in Rotterdam om drie dagen later wat ongelukkig de punten te moeten laten aan de belangrijkste rivaal, PSV. Ondanks die domper herstelde Ajax zich redelijk. Tegen DS '79 en FC Twente werd veel gescoord en ook tegen FC Den Haag en FC Den Bosch wist Ajax het net De eerste kompetitiewedstrijd in het voorbije seizoen leverde een nipte winst op tegen Roda JC. Op de foto probeert Roda-speler Groenendijk de doorbrekende Johnny van 't Schip te stoppen. vaak te vinden, terwijl de historische topper in De Meer tegen Feyenoord ook al winst opleverde (3-1). In dezelfde periode deed het reserve elftal van zich spreken. Eerst werd Sparta met 2-1 verslagen, een maandje later werd FC Groningen een prooi van de dadendrang van Ajax. In die laatste wedstrijd deed vooral Ronald de Boer van zich spreken door twee van de drie Ajax- goals voor zijn rekening te nemen. Datzelfde FC Groningen, vaak een moeilijke klus voor Ajax in De Meer, werd vlak voor de winterstop aan de zegekar van het eerste elftal gebonden maar mindere resultaten tegen Haarlem en - vooral - VW zorgden ervoor dat de achterstand op PSV vergroot werden. Op Europees terrein ging het beter. In de eerste ronde had Ajax zo goed als geen moeite met het Ierse Dundalk (4-0 en 2-0 overwinningen) en in de tweede ronde bleef Ajax de meerdere over de Westduitse Bekerwinnaar, Rob Witschge is hier dichtbij een doelpunt in de thuiswedstrijd tegen FC Den Bosch. 'Uit' te gen de Bosschenaren sloeg de, later in het sei zoen tot 'Ajacied van het Jaar' gekozen, Witschge twee keer fraai toe. HSV (1 -0 en 2-0 winst). Na de winterstop, met daarin de dubbele konfrontatie voor de Supercup met FC Porto, stoof Ajax

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 5