voor voetbalde. Bij de blauw-witte ploeg speelde Stefan Pettersson zij aan zij in de spits met eerst de nationale trots Torbjörn Nilsson, later met de nu bij Bayern München voetballende Johnny Ekström en tot voor kort Lasse Nilsson. "Ook omdat pure snelheid niet direkt mijn sterkste wapen is, was ik in die kombinaties altijd het aanspeelpunt. Ik was de man die de bal moest vasthouden, als een soort "Target- Man", waardoor anderen regelmatig in scoringspositie konden komen. Het is niet zo makkelijk om een oordeel over mijn kwaliteiten te geven, maar ik geloof dat ik technisch redelijk ben en in de lucht sta ik ook mijn mannetje. Het koppen heb ik geleerd van een Engelse trainer die ik bij Vêsterès tegenkwam, Sammy Chung. Tot in den treure liet hij me ballen koppen op de training", licht Stefan wat van zijn specifieke kwaliteiten toe. Natuurlijk heeft hij van zijn vroegere- en toekomstige clubgenoot Peter Larsson al het één en ander over de Ajax-stijl gehoord. Pettersson: "De overgang van IFK Göteborg naar Ajax is voor mij natuurlijk een grote stap vooruit, leder jongetje in Zweden droomt er van om profvoetballer te worden en bij Ajax kan ik het waarmaken. Wat ik zo van Peter gehoord heb zijn Göteborg en Ajax redelijk met elkaar te vergelijken wat betreft de sfeer en de aanpak en ik denk niet dat ik aanpassings moeilijkheden zal hebben. In september komen mijn vriendin Lena en ons dochtertje van vijftien maanden, Josefine, naar Nederland en dan zal het allemaal nog sneller gaan. Het enige boek dat ik momenteel lees is het leerboek Zweeds-Nederland. Ik wil me zo snel mogelijk in het Nederlands kunnen uitdrukken." Optimisme Het heeft Ajax behoorlijk wat moeite gekost om Stefan Pettersson van zijn oude club vrij te maken. IFK was allesbehalve blij met de interesse van Ajax. Niet alleen omdat er weer een topspeler zou vertrekken maar ook omdat het midden in het Zweedse seizoen gebeurde en tijdens de duur van het seizoen mogen de Zweedse clubs onderling geen voetballers transfereren. De wedstrijd tegen Djurgaarden was de laatste voordat in Zweden de zomerpauze begon en na die rustperiode zal IFK Göteborg het dus verder zonder haar spits moeten doen. Dan speelt Stefan Pettersson in het roodwit van Ajax. De gedachte daaraan brengt nog meer schittering in de lichtblauwe ogen van de atletische aanvaller. Hij gelooft zelf dat hij op een uitstekend moment de overstap naar de Amsterdamse Meer heeft gemaakt. "Het is beter in de zomer dan in de winter over te gaan", merkt hij op. "Ik heb nu ritme en ik zal ook minder moeite hebben om konditioneel op peil te komen tijdens de eerste trainingsweken." Het optimisme van de "nieuwe rooie" van Ajax werkt aanstekelijk en het verhoogt de nieuwsgierigheid naar de tweede Zweedse Ajacied die de Ajax- aanval in het komende seizoen gaat versterken. Het Ajax-shirt past hem goed. Op de dag van zijn aankomst in Amsterdam poseert Stefan Pettersson voor het Crest-hotel in de outfit van zijn nieuwe club. 17

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 19