EEN BEWOGEN VAARWEL Ajax supporters namen afscheid van Rob de Wit iflaiisae: v< Si! Rob de Wit zoals we hem zo graag nog in aktie hadden gezien. Op 28 mei namen zijn supporters af scheid van de voor het voetballen afgekeurde linksbuiten tijdens de benefietwedstrijd tussen Ajax en het Nederlands Elftal. Ze waren er allemaal, op de 28e mei, bij de benefietwedstrijd voor Robbie de Wit. Allemaal, de Ajacieden, de spelers van het Nederlands Elftal, de persoonlijke vrienden en natuurlijk de supporters. Elfduizend voetballief hebbers waren getuige van de fantastische happening ter ere van de ongelukkige aanvaller die vanwege een hersenbloeding zijn zo veelbelovende voetbalkarrière moest laten voor wat die was. Het werd een emotionele en oprechte gebeurtenis vooral dankzij het publiek dat in zo groten getale naar De Meer was gekomen. Het doel om via een prachtigte voetbalmiddag Rob de Wit op gepaste wijze te eren werd volledig bereikt, niet in de laatste plaats door de bereidwilligheid van het Nederlands Elftal dat zich in de voorbereiding op het Europees Kampioenschap bevond. Ook de PSV-ers, die drie dagen voor de erewedstrijd de Europa Cup voor landskampioenen hadden veroverd en door bondscoach Michels eigenlijk rust was gegund, wilden per sé niet af laten weten. Zij peinsden er niet over om hun vriend Rob de Wit in de steek te laten en daardoor trad Oranje op volle sterkte tegen het aangepaste Ajax aan. Toen Gerald Vanenburg, Willem Kieft, Hans van Breukelen, Berry van Aerle en Ronald Koeman na vijfentwintig minuten volgens afspraak plaats maakten kregen zij van het sportieve Amsterdamse publiek dan ook een staande ovatie. Natuurlijk waren er veel nieuwsgierigen op het Oranje-elftal afgekomen maar de meeste aandacht ging naar Rob de Wit. De zo ongelukkige linkerspits die zijn aanhang met onnavolgbare akties in vuur en vlam had gezet onderging het gigantische huldeblijk met gemengde gevoelens. Logisch. Aan de ene kant was er de positieve emotie van zovelen die blijk gaven Rob nog niet te zijn vergeten en aan de andere kant brandde natuurlijk het verdriet om zo jong nog een punt achter de karrière te moeten zetten. Slechts weinig van de aanwezigen wist met succes de tranen te bedwingen toen Rob de Wit tien minuten voor het einde van de wedstrijd op de schouders van zijn collega's de massalle liefde van zijn supporters in ontvangst nam. Het was een bewogen maar stijlvol vaarwel voor de jongeman die de fans zo regelmatig verblufte en verbijsterde met zijn onnavolgbare passeerbewegingen, zijn onverwachte schoten en zijn vrijbuiterige houding. Na het laatste fluitsignaal van arbiter Jan Keizer was het nog niet gedaan met het afscheid van Rob de Wit. Tijdens de perskonferentie waren er bijvoorbeeld mooie en roerende woorden te beluisteren van bondscoach Rinus Michels. 'Naast mij zit de man die ik mis', zei Michels, 'de man die nu eigenlijk op de linkerflank van het Nederlands Elftal hoorde te staan'. Later, tijdens de gala-avond, waren er meer lovende en opmonterende woorden voor Rob de Wit. Maar, zoals Robbie het zelf het liefste wilde, werden de onvermijdelijke emoties en sentimenten weggespoeld door een daverend en oprecht feest dat tot laat in de avond duurde in het restaurant 'Le Bocal'. Het werd een bruisende party waar de echte Ajacieden elkaar vonden, een hoogtepunt van de dag die er eigenlijk niet had mogen zijn.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 11