PETRI VECHT TERUG Op vrijdag 29 april ging Petri Tiainen, de getalenteerde Finse international van Ajax voor de tweede keer binnen een jaar onder het mes. In het Amsterdams Medisch Centrum on derging Petri een pittige operatie waarbij één van de kruisbanden werd hersteld met behulp van een andere pees uit het rechterbeen. De operatie verliep voorspoedig, maar niettemin moet de linksbenige middenvelder re kening houden met een langdurige herstelperiode. De tengere Fin kende dit seizoen weinig geluk. Juist op het moment dat de topvorm er was, sloeg het noodlot toe. In het tweede elftal had Petri al weken een uitste kende indruk achtergelaten, onder meer bij de Bekerwedstrijden tegen Sparta en FC Groningen. Bij de thuiswedstrijd tegen AZ kreeg Tiai nen met een invalbeurt weer een kans om zich in het eerste elftal te bewijzen. Nog maar net in het veld, bracht een onhandige aktie van AZ- aanvaller Maurice van Ham Tiainen niet alleen uit evenwicht maar ook een zware blessure. Hinkend pro beerde Petri er nog iets van te ma ken, maar de kwetsuur was te ernstig en Ajax moest met tien man verder. Het opgelopen letsel aan de knie bleek zo ernstig, dat een operatie noodzakelijk was. Een hard gelag natuurlijk, maar Petri vocht zich door de tegenslagen heen. Een drietal maanden terug maakte hij zijn voor zichtige rentree in het tweede elftal en hij trainde als een bezetene om het verloren terrein te herwinnen. Bij de Europa Cup-topper Ajax- Olympique Marseille, werd Tiainen voor het eerst sind$ lange tijd weer opgenomen in de A-selektie die zich op die beslissende wedstrijd zou voorbereiden in het trainingskamp te Wassenaar. Maar uitgerekend daar begaf zijn kniegewricht het tijdens de training opnieuw. Tiainen "zakte" door de knie en bij het onderzoek werd gekonstateerd dat de voorste kruisband van zijn rechterknie volle dig was afgescheurd. Een keiharde slag natuurlijk voor de ambitieuze Tiainen die zó gehoopt had om zich het volgende seizoen van meet af aan helemaal te bewijzen. Niet alleen in het Ajax-elftal, maar zeker ook in zijn nationale ploeg die, zoals be kend, in de voorronde van het WK 1990 is ingedeeld bij Nederland. Tiainen zoals we hem over een half jaar tje weer in aktie hopen te zien. Momen teel moet Petri alle zorg besteden aan zijn volledige herstel van een zware knie-operatie. Van opgeven wil Petri Tiainen on danks alle tegenslag absoluut niets weten. "Ik weet dat het een moeilijke operatie is, maar ik ben nog jong en ik herstel snel", zegt hij in alleszins acceptabel Nederlands. "Toen ik naar Ajax kwam had ik als doel voor ogen om te slagen bij een topclub. Ik kon ook bij mindere clubs terecht maar ik wil alleen het hoogste, daar wil ik me waarmaken. Het is de laatste tijd niet altijd even makkelijk geweest, en ik heb veel te danken aan mijn vriendin Sari, die me steeds heeft gesteund. Ik geef niet op. Ik weet dat ik goed kan voetballen en in de jaren dat ik hier speel ben ik sterker en rijper geworden. Ik geef echt alles om weer helemaal de oude Petri Tiainen te worden, het móet lukken." Het is Petri Tiainen, die op 26 sep tember tweeëntwintig jaar wordt, van harte gegund dat hij weer helemaal herstelt. Zijn zomervakantie zal hele maal bestaan uit revalideren. Eerst een paar weken in Nederland, daar na een tijdje in zijn geboorteland, maar daar maakt Tiainen zelf hele maal geen probleem van. In tegen deel, de technische middenvelder zal er alles aan doen om volledig terug te komen en de technische staf en het publiek andermaal te overtuigen van zijn kwaliteiten. Petri Tiainen, Ajax' Finse international

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 13