de Ajax-defensie en zijn prestaties werden altijd gekenmerkt door een grote professionaliteit. Die professio naliteit kwam ook om de hoek kijken op het moment dat Spelbos aan de pers duidelijk maakte, dat het er slecht uitzag voor zijn verdere voetballoopbaan. Nuchter, relativerend, en zonder overbodig veel emotie, legde hij uit wat er aan de hand was en hoe hij de toekomst tegemoet ziet. Wat dat betreft zit het er dik in dat Spelbos zijn voetbalervaringen als trainer zal gaan overbrengen op nieuwe voet balgeneraties. Weer onder het mes Vorige maand ging Ronald Spelbos in het Lucas-ziekenhuis weer onder het mes. Bij een zogenaamde kijk-operatie werd een volledig afgescheurde kruisband gekonstateerd, en een gespleten meniscus, die meteen werd verwijderd. Het lijkt op een triest einde van een toch zeer succesvolle en fraaie kar- rière, maar Ronald Spelbos is er de man niet naar om bij de pakken te gaan neerzitten. Het karakter in het veld zal zich zonder twijfel ook buiten de lijnen blijven manifesteren. Hoe één en ander zich ook zal ont wikkelen, we spreken zeker ook na mens alle supporters, wanneer we Ronald het allerbeste voor de toekomst wensen. Enbedankt Ron! Voorop in de strijdde krachtdadige wijze waarop Ronald Spelbos hier zijn ploegge noten voor gaat is illustrerend voor de manier waarop Ronald ook in het veld een voor beeld van karakter en strijdlust voor zijn medespelers was. Een dieptepunt in de loopbaan van Ronald Spelbos. Na een wilde charge van een Vitesse-speier moet Spelbos in de Bekerwedstrijd tegen de Arnhemmers het veld per brancard verlaten. Door de zware knieblessure moest Spelbos de climax van het seizoen 1986-1987 missen.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 11