AJAX' NIEUWE TRAINER: KURT LINDER 3 WÊm Op donderdag 10 maart j.l. maakte Ajax via een druk bezochte perscon ferentie het nieuws bekend dat met ingang van het komende seizoen de Westduitser Kurt Linder als hoofdtrai ner van Ajax zal fungeren. Op het moment dat de breuk tussen Ajax en Johan Cruijff een feit was, liet het Ajax-bestuur al weten op korte termijn een nieuwe trainer te zullen presenteren. Maar de onder handelingen met diverse kandidaten vergden toch nog enige tijd. Op de tiende maart ging de kogel door de kerk. Kurt Linder is de nieuwe man aan het Ajax-roer met ingang van het seizoen 1988-1989. Tot die tijd werkt het driemanschap Barry Hulshoff, Bobby Haarms en Spitz Kohn aan de voltooiing van het lopende voetbal jaar. Kurt Linder is in Ajax-kringen geen onbekende. Ook in het seizoen 1981- 1982 had hij als verantwoordelijke man Ajax onder zijn hoede. En met Aad de Mos als zijn assistent voerde hij Ajax dat jaar naar de landstitel. Aan het eind van dat glansrijke jaar gaf hij de scepter over aan Aad de Mos en keerde terug naar Zwitser land waar Linder de direktie voert over een gerenommeerde fysiothera pie die verbonden is aan een hospi taal in Bern. Bovendien kreeg Linder de verantwoordelijkheid voor het elftal van Jong Zwitserland als bondscoach van de Zwitserse voet balbond. Kurt Erich Linder werd op 8 oktober 1932 in Duitsland geboren, om precies te zijn in Karlsruhe. Als jeugdspeler meldde Linder zich bij de Karlsruher Sportklub aan en hij bereikte het eerste elftal waarin hij onder meer samenspeelde met Ajax- trainer Spitz Kohn. Zijn voetbalkarriè- re voerde hem langs achtereenvol gens Young Boys in Zwitserland, Rapid Wien in Oostenrijk, Rot Weiss Essen in Duitsland en Olympique Lyon in Frankrijk. Als trainer startte Kurt Linder, na het Zwitserse en Duit se trainersdiploma te hebben be haald, bij het Zwitserse Lausanne Sports. In 1966 werd hij door het Rotterdamse Xerxes aangetrokken en bij die club (later Xerxes DHC) had hij topspelers als Willem van Hanegem, Lazar Radovic en Eddie Treijtel onder zijn hoede. Zijn goede werk bij Xerxes viel op en in maart 1968 trok het in degradatiegevaar verkerende PSV Linder aan om de ploeg te redden. Dat lukte en bij PSV bleef Linder tot aan de zomer van 1972 trainer-coach. Een kort verblijf bij Olympique Marseille(l) werd ge volgd door een periode van vier jaar als trainer van Young Boys Bern. In 1977 werd Linder voor het eerst aan gesteld tot Zwitsers bondscoach met de verantwoordelijkheid over jong Zwitserland tot hij in 1981 bij Ajax in dienst kwam. De 55-jarige Kurt Linder is momen teel druk bezig zich te heroriënteren op het Nederlandse voetbal zodat hij vanaf juli goed beslagen ten ijs komt. - JhH1 Kurt Linder, geflankeerd door zijn vroegere elftalgenoot Spitz Kohn en Johnny van 't Schip en Bryan Roy, presenteert zich aan de Nederlandse pers

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 5