EK-VOETBALLIJN VAN START Bosman zijn entree in de nationale ploeg in de wedstrijd te gen Schotland. Toen kwam de Ajax-schutter niet tot scoren (de wedstrijd eindigde in 0-0) maar in zijn volgende wedstrijden deed Johnny dat wel. Het hoogtepunt uit zijn interlandkarrière had de 8-0 zege over Cyprus moeten zijn. Een wedstrijd waarin Bosman maar liefst vijf keer het net vond. Om bekende redenen werd dat hoogtepunt echter een fikse domper. Ook in de replay tegen Cyprus toonde Bosman echter aan, ook in Oranje te kunnen scoren. Drie van de vier Nederlandse doelpunten droegen zijn signa tuur. In de interland tegen Engeland op Wembley maakte Johnny Bosman de schitterende tweede goal. Johnny Bosman, hier in duel tijdens zijn debuutwedstrijd tegen Schot land, maakte onlangs tegen Engeland een fantastische goal. Johnny zal er alles aan doen om ook tijdens het aanstaande Europees Kampioen schap de Oranje-aanval te leiden. Jan Wouters Zes jaar geleden droeg Jan Wouters het Oranje-shirt voor het eerst. Dat gebeurde als FC Utrecht-speler in de inter land tegen Frankrijk. Daarna werd het een tijd stil rond de sterke middenvelder, maar na zijn overgang naar Ajax kwam ook het Nederlands Elftal weer in alle hevigheid in beeld-. Jan Wouters speelde op Wembley zijn twaalfde in terland. Als zekerheid op het middenveld is hij een bijna niet weg te denken schakel in het elftal van bondscoach Michels. Arnold Mühren Het debuut van Arnold Mühren in Oranje stamt alweer van een hele poos geleden. Dat was precies tien jaar geleden toen Arnold in Tunis tegen Tunesië zijn entree in de natio nale ploeg maakte. Pas drie jaar later akteerde Arnold Mühren opnieuw in Oranje. Toen als speler van Ipswich Town in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk, een wedstrijd die Nederland met 1-0 won dankzij een schitte rende vrije trap vanjuist, Arnold Mühren. Totdat Arnold twee jaar geleden bij Ajax terugkeerde, speelde de middenvelder acht interlands. Daaraan heeft hij er in de afgelopen twee jaar nog eens acht toegevoegd. Aron Winter Vijf interlands heeft Aron Winter op zijn naam staan en het moet wel heel vreemd lopen, willen daar niet nog vele wedstrijden in Oranje op volgen. Zijn debuut vierde Aron als invaller tijdens de kwalificatiewedstrijd voor het EK tegen Griekenland. Die wedstrijd, gespeeld in de Rotter damse Kuip, eindigde in 1-1. Aron zal hoogstwaarschijnlijk bij de laatste twintig voor West Duitsland zitten, maar een 18 belangrijke taak is voor hem weggelegd bij Jong Oranje dat de halve finale van hun Europese Kampioenschap bereikte. Danny Blind Op 1 augustus viert Danny Blind zijn zevenentwintigste verjaardag en als het een beetje meezit heeft hij er dan ook een Europees Kampioenschap op zitten. Of Danny een vaste plaats in de Oranjeploeg weet te veroveren is mis schien twijfelachtig, maar Blind staat wel op de nominatie om mee te gaan naar West Duitsland. Twee jaar geleden debuteerde Danny in de vriendschappelijke interland tegen West Duitsland. In Dortmund verloor Oranje toen met 3-1. Stanley Menzo Het is nog niet zeker hoeveel keepers bondscoach Michels zal meenemen naar het Europees Kampioenschap. Zijn dat er drie dan zal Stanley Menzo zeker tijdens dat toernooi ervaring kunnen opdoen. Menzo speelde nog nooit voor het Nederlands Elftal maar was wel een aantal keren als reserve van de partij. Met zijn vierentwintig jaar heeft Stanley nog een lange karrière onder de lat voor de boeg. Tot zover de lijst van Ajacieden die direkt in aanmerking komen om Nederland te vertegenwoordigen op het EK in West Duitsland. Natuurlijk zal heel Nederland als één man achter het nationale elftal staan. Voor ons Ajacieden is het daarbij extra interessant om te zien hoe de Ajax-jongens in Oranje het er in West Duitsland afbrengen. Tot meerdere eer en glorie van hun club. Het programma van Oranje in West Duitsland: 12 juni 1988 Keulen, 20.15 uur Nederland-Sovjet Unie 15 juni 1988 Düsseldorf, 17.15 uur Nederland-Engeland 18 juni 1988 Gelsenkirchen, 20.15 uur Nederland-Noord Ierland Per 1 maart voorziet een speciale EK-voetballijn, 06-91122334, het Nederlandse publiek van alle informatie over het aanstaand Europees kampioenschap voetbal. Of het nu gaat over de voorbereidingen, uitslagen van oefen wedstrijden, blessures, achtergronden, spelersportretten, EK-historie, kaartverkoop, een EK-quiz met te winnen EK-toegangskaarten of straks in juni over het gebeuren zelf, de EK-voetballijn houdt het publiek nauwgezet op de hoogte. De EK-voetballijn is een samenwerking van de KNVB en de stichting die de normale voetballijn exploiteert. Het speciale nummer van de EK-voetballijn, 06-91122334, blijft tot en met eind juni in gebruik, de bestaande voetballijn blijft constant in bedrijf. De inhoud van de EK-voetballijn zal een aantal keren per dag worden ververst. De opbrengst van de EK-voetballijn komt voor vijftig procent ten goede aan de KNVB, met welke opbrengst de aktie "het publiek voetbal-vriendelijker maken" mede wordt gefinancierd.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 20