KAPPA KOMPETITION, DE NIEUWE SPORTKLEDINGLIJN VAN ROBE Dl KAPPA Ajax en Robe di Kappa, of kortweg "Kappa", vormen al drie jaar een uitstekend op elkaar ingespeeld duo. Ajax is het vlaggeschip van de beroemde Italiaanse kledinggigant die dit jaar weer met een nieuwe, exclusieve sportkledinglijn op de markt verschijnt. Die lijn wordt gepre senteerd onder de naam "Kappa Kompetition", een lijn die sportieve elegance aan kwaliteit paart. Drie jaar terug vonden Robe di Kap pa en Ajax elkaar in een vierjarige verbintenis en dat het oog van Kappa juist op Ajax viel was zeer bewust. Juist het exclusieve, vooruitstrevende karakter van de club sprak de Italia nen bijzonder aan. Exclusiviteit is ook in de sportkleding van Robe di Kappa namelijk een belangrijk gege ven. Het feit dat slechts weinig clubs door het Turijnse bedrijf in de kleren worden gestoken is daarvan het be wijs. In Nederland traint en speelt Ajax in Kappa-kleding en in Italië zijn het de beroemde clubs Juventus en AC Milan die met het bekende Kappa-logo op de borst voetballen. Maar niet alleen op voetbalgebied is Robe di Kappa aktief. Zo loopt de Amerikaanse atletiek-ploeg, met in hun midden absolute toppers als Ed win Moses en Carl Lewis in Kappa- kleding. Kappa maakte, ter voorbe reiding van de Olympische Spelen 1984 in Los Angeles als eerste ge bruik van de kennis uit de ruimte vaart. Met behulp van die kennis werden voor topsport perfekte materi alen vervaardigd, materialen die niet alleen rekening hielden met de aero- dynamiek maar ook, zonder aan ge wicht te winnen, de opname van vocht op ideale wijze verwezenlijkte. Vanzelfsprekend zijn de innovaties op atletiekgebied ook ten goede gekomen aan de voetbalkleding. Licht maar kwalitatief uitstekend materiaal staat de spelers van Ajax ter beschikking. Robe di Kappa is de merknaam van het in Turijn gevestigde kledingbedrijf Maglificio Calzeficio Torinese. De di- rekteur van Maglificio Calzeficio Tori nese, Edoardo Vitale, was onlangs in Amsterdam. Hij nam de gelegenheid van het kwartfinaleduel in de Europa Cup tussen Ajax en Young Boys te baat om de goede onderlinge kontak ten nog wat te verstevigen. Hij zag misschien niet de beste wedstrijd van Ajax in dit seizoen, maar toonde zich uitermate gelukkig met het bereiken van de halve finale. Na de wedstrijd komplimenteerde Vitale in de kata- komben de Ajax-spelers en trainers met het behaalde resultaat. Robe di Kappa wordt in Nederland vertegenwoordigd door Fros Internati onal, het Amsterdamse bedrijf dat onder direktie van Jos van Dam en Frits Röhrig de import verzorgt en bij draagt aan de sponsoring van Ajax. Fros International heeft haar domici lie in Amstelveen. 15 Kledingoverleg in het Ajax-stadion. Silvano Stella, vertegenwoordiger van Robe di Kappa en Jos van Dam, direkteur van FROS International dat het Italiaan se kledingmerk in Nederland importeert, discussiëren over de voetbalkleding voor Ajax.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 17