Ajax-sponsor Martinair breidt luchtvloot uit. In het nieuwe jaar bleef Bryan voor alsnog buiten de lijnen, althans wat betreft het eerste elftal. En dat terwijl hij door de Nederlandse voetballers net was gekozen tot "Talent van het Jaar". Een eretitel die mooi meege nomen is, maar aan de andere kant ook voor een nieuwe last op de ten gere schouders zorgt. "Zeker", rea geert Bryan Roy,"het was geweldig om gekozen te worden tot talent van het jaar. Daar kan je nooit slechter van worden. Het is een fantastische erkenning van je collega's. Het geeft je ook een bepaalde reputatie en die reputatie moet je waarmaken. Gaat het minder, dan wordt je op een min der prettige manier met die titel van talent van het jaar gekonfronteerd. Maar voor die verantwoordelijkheid ben ik echt niet bang hoor. Dat plichtsbesef heb ik nu al wanneer ik met het UEFA-elftal speel. Daar moet je ook presteren en voorop gaan in de strijd. Je hebt nu eenmaal een naam opgebouwd en dat geeft een zekere verantwoordelijkheid." Positiewisselingen Met de komst van de lente zit het er dik in dat we Bryan Roy, ondanks de schoolbesognes, weer vaker in aktie zien in Ajax1De jongeman met de feilloze intuïtie en de magische lin kervoet, merkt dat hij langzamerhand weer de oude vorm hervindt en dat hij sterker wordt. Voorlopig zal hij in Ajax1 wel als pure linkerspits zijn er varing opdoen, maar het is absoluut niet uitgesloten dat Roy zich in de toekomst ontwikkelt tot een speler met een veel groter bereik. "Ik hou ervan om veel van positie te wisse len", zegt Bryan,"maar wanneer ik in het eerste speel, is het gewoon beter om me op de linkervleugel uit te le ven. Het is een ideale positie om me op Eredivisie-niveau te ontwikkelen. Vroeger speelde ik ook altijd op het middenveld, vlak achter de aanval, maar met meer mogelijkheden om uit te wijken en de ballen op te halen. Dat ging uitstekend en ik denk dat ik in de toekomst daar weer terecht kom. Maar voorlopig is het leren, le ren, leren. In het betaalde voetbal maar ook op school. Heb ik dat diplo ma in mijn zak, dan kan ik met een gerust hart alles op het voetbal gooien." Ajax-sponsor Martinair heeft bij de Boeing-fabrieken te Seattle (Verenigde Staten) twee nieuwe "kisten" besteld. Het gaat om vliegtuigen van het type Boeing 767-300 ER en het eerste vliegtuig zal in september 1989 worden afgeleverd, het tweede in februari 1990. De aanschaf van de twee toestellen betekent voor Martinair een forse investering. Er is zo'n 230 miljoen gulden mee gemoeid. Met de Boeings 767-300 ER zal Martinair kunnen voldoen aan de groeiende vraag op bestemmingen, die te ver zijn voor de DC 9-82 dan wel onvoldoende potentieel hebben voor de DC-10 en de Boeing 747. De zeer geavanceerde Boeing 767 kan 290 passagiers vervoeren en bezit grote ruimen waarin enige tonnen aan vracht kunnen worden meegenomen.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 15