BLIJ MET BRYAN Bryan Edward Steven Roy Geboren: 12 februari 1970 te: Amsterdam Lengte: 1.78 m. Gewicht: 63 kg. Eerste clubs: Vlug en Vaardig, Blauw Wit. Debuut in Ajax16 september 1987, Ajax-FC Twente, 6-1. Kompetitiewedstrijden: 12* KNVB-Bekerwedstrijden: 1 3 met Ajax2)* Europa Cup wedstrijden: 2* Supercup wedstrijden: 1 de cijfers zijn berekend tot 1 april 1988. In de uitwedstrijd tegen Volendam ritste Bryan Roy zich voor het eerst sinds lange tijd weer uit het trai ningspak om de invallersrol te ver vullen. Lang, heel lang eigenlijk, hadden we de achttienjarige parel niet meer zijn voetbalkunsten zien vertolken op de linkervleugel van Ajax1Maar tegen de Oranje hemden uit het vissersdorp bewees Bryan Roy dat hij er wel degelijk is. Koelbloedig benutte hij diep in de tweede helft een kans en met zijn goal bracht hij Ajax tegen de hard knokkende Volendammers in veili ge haven. Dat we Bryan Roy in de laatste maanden minder frequent hebben zien spelen heeft een oorzaak. Op een ander gebied is de kwikzilveren linkerspits namelijk druk doende zich te bewijzen. Roy staat voor zijn ein dexamen HAVO en er is hem veel aan gelegen om dat diploma te ha len. In dat streven wordt hij door Ajax volledig gesteund. Eerst het diploma en dan alles op het voetbal, zo luidt het motto. Toch gebeurde er, zo tussen de schoolonderzoeken en tentamens door, op voetbalgebied iets heel be langrijks met Bryan Roy. Begin maart zette hij namelijk zijn handtekening onder de verbintenis met Ajax, waar door hij nog drie jaar behouden blijft voor de club uit de Meer. Ondanks zijn nog zeer jeugdige leeftijd was er met name uit het buitenland al war me belangstelling voor de schitteren de kwaliteiten van Roy. Ajax en zijn supporters kunnen dus met recht blij zijn dat Bryan, weer zo'n typisch pro- Bryan Roy wurmt zich tussen de PSV-ers Berry van Aerle en Erik Gerets door. dukt uit de Ajax-school, voorlopig te bewonderen zal zijn in het rood-witte shirt. "Ik lieg wanneer ik zeg dat die be langstelling van buitenlandse clubs me niets doet. Natuurlijk denk je over een mogelijk avontuur over de grens na, maar je moet ook reëel blij ven. Het is volgens mij nog te vroeg om op stap te gaan. En mijn zakelij ke begeleiders, Karei en Rob Jansen van de vereniging voor kontraktspe- lers steunden me daarin. Het is ge woon beter om bij Ajax te rijpen". Bryan Roy weet waarover hij praat. Hij laat zich niet in de war brengen door goudomrande dromen, maar heeft z'n zaakjes keurig op een rij. De bewuste keus om in deze periode het voetbal op de tweede plaats te zetten en alles op het eindexamen te gooien, onderstreept dat. "Tja", zegt Bryan, "voor dat schoolonderzoek sta ik een beetje wankel, dus ik moet er echt flink aan werken. Komeet Op 6 september van het vorig jaar maakte Bryan Roy zijn entree in het eerste elftal van Ajax. Dat was in de thuiswedstrijd tegen FC Twente. Het Ajax-publiek keek even vreemd op van die nieuwe verschijning op de linkervleugel, maar na een tiental mi nuten had Bryan de harten gestolen van alle aanwezigen, die van de Twente-supporters incluis. 11

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 13