FRANS HOEK KEEPERSKAMP Keepen tot je er bij neervalt Frans Hoek is een bekende verschij ning in de voetbalwereld. De ex-doelman van Volendam is wijd en zijd vermaard vanwege zijn know how op het doelverdedigersvlak. On der meer Ajax plukt daar de vruchten van, want Frans traint niet alleen de keepers van Ajax' A-selektie maar neemt wekelijks ook de jonge aan stormende talenten onder handen. Bekend van Frans Hoek zijn ook de twee boekwerken waarin hij het apar te vak van doelverdedigen haarfijn uit de doeken doet en op indringende wijze de lezer de kneepjes van dat vak leert. Overal wordt Frans om ad vies gevraagd en zijn oordeel weegt zwaar. Niet zelden bellen erkende keepers uit de Eredivisie Frans op om hem om advies en zijn mening te vragen. Zelfs van ver buiten de gren zen wordt hij met vragen bestookt. Frans Hoek, die ook nog eens leraar lichamelijke opvoeding is aan een middelbare school, heeft het er vre^ selijk druk mee maar zijn overvolle agenda ontneemt hem niet het ple zier in zijn werk. Zelfs in de vakantie maanden is Frans Hoek uiterst aktief. In die periode vinden bijvoorbeeld de "Frans Hoek-keepers-kampen" plaats. Dit jaar is dat voor de vierde keer en elk jaar is de belangstelling voor die keeperskampen groter. Wie het Frans Hoek-keeperskamp, dat zijn lokatie heeft op de terreinen van de Hoornse voetbalclub "Always For ward", wel eens heeft bezocht weet dat het er daar professioneel aan toe gaat. Professioneel zonder dat de sfeer daar onder lijdt, want dat apar te ras van voetbalkeepers kan het uitstekend met elkaar vinden. Opvallend is de enorme gedreven heid waarmee de doelmannen, van alle leeftijden en alle niveau's, zich proberen te verbeteren. Deze zomer zullen er twee keepers kampen worden georganiseerd op de terreinen van "Always Forward" en die kampen zullen ieder vijf dagen duren. De keepers, die uit heel Ne derland of zelfs daarbuiten komen, zijn tijdens die vijf dagen geïnter neerd in het conferentiecentrum Dijk en Duin te Hoorn. De vijf dagen worden gevuld met specifieke keeperstrainingen waarbij alle, ook de kleinste facetten, aan dacht krijgen. Niet vergeten worden bijvoorbeeld het aspekt van kleding, koncentratie, lenigheid en voorberei ding. Behalve Frans Hoek zullen er verscheidene bekende keepers uit het betaalde voetbal acte de présan- ce geven. Onder hen bijvoorbeeld ook Ajax-doelman Stanley Menzo. Keepers vanaf 10 jaar (let op: ook meisjes zijn op de keeperskampen welkom!) die belangstelling hebben voor het Frans Hoek keeperskamp kunnen daaromtrent nadere inlichtin gen verkrijgen door een kaartje te sturen aan: Frans Hoek Keeperskamp Oostwal 19 1132 BJ VOLENDAM Bellen kan natuurlijk ook: 02993 - 66 17 5 9 Stanley Menzo en Erik de Haan worden onderhanden genomen tijdens de keeperstraining in het Ajax-stadion. Menzo zal ook regelmatig als gastdocent aan wezig zijn tijdens de keeperskampen van Frans Hoek, deze zomer in Hoorn.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 11