De karriere van Rob de Wit in vogelvlucht Helaas, de zo rooskleurig ogende voetballoopbaan van Rob de Wit werd anderhalf jaar geleden een abrupt en dramatisch halt toegeroe pen. Een fantastisch talent werd daarmee in de kiem gesmoord maar gelukkig is er meer dan voetbal alleen. Het rijkste bezit, een goede gezondheid, is voor Rob de Wit vol komen terecht nummer één. Op zijn pad naar een gezonde plaats in de maatschappij zullen alle Ajacieden Robbie de Wit blijven volgen en steunen en de aangekondigde bene fietwedstrijd die Ajax aan het eind van het seizoen voor hem speelt zal voor de club en de supporters een uitstekende gelegenheid zijn om te laten blijken hoe na aan het hart Robbie de Wit ons ligt. Rob de Wit werd op 18 septem ber 1963 in Utrecht geboren en zette zijn allereerste voetbalstap pen bij de amateurclub VV Utrecht. Via het Utrechtse Jeugdplan kwam de linkerspits in "the picture" bij FC Utrecht en onder trainer Han Berger maakte Rob in het seizoen 1982-1983 zijn debuut in de Ere divisie. Dat gebeurde in de wedstrijd FC Utrecht-Feyenoord. Het seizoen daarop miste Rob de Wit geen enkele kompetitie wedstrijd voor zijn club en na het vertrek van Jesper Olsen bij Ajax werd Rob de Wit's talent in De Meer onderdak gebracht. Voor Ajax speelde Robbie de Wit 74 kompetitiewedstrijden en daarin kwam hij 16 keer tot scoren. Aan dat totaal voegde De Wit acht Bekerwedstrijden (één doelpunt) en vijf Europa Cupduels. De Wits interlandkarriere beslaat acht wedstrijden in Oranje. Hij debuteerde op 1 mei 1985 in de wedstrijd Nederland-Oostenrijk (1-1). De laatste keer dat Rob de Wit zich in het Oranje-shirt hees was op 14 mei 1986 in de vriendschappelijke interland West Duitsland-Nederland (3-1).

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 19