HET GEDWONGEN AFSCHEID ROB DE WIT: "MIJN GEZONDHEID STAAT VOOROP" In al het turbulente voetbalnieuws van de afgelopen maanden kwam het bericht dat Robbie de Wit, de zo talentvolle linkerspits van Ajax, definitief zou afzien van een come back op het hoogste niveau er wat bekaaid af. Toch bracht de tijding een schok teweeg. In de eerste plaats was het natuurlijk een klap voor Rob de Wit zelf maar daarnaast zeker ook voor de talloze fans die met hem bleven hopen op een wederoptreden met zijn geliefde Nummer-elf-shirt. De 24-jarige Utrechtenaar heeft er in het afgelopen jaar alles aan gedaan om terug te komen nadat een hersenbloeding hem tijdens zijn zomervakantie in Spanje trof. Op dat moment leek er absoluut geen sprake meer te kunnen zijn van topvoetbal. Maar gedragen door een onvoorstelbaar sterk karakter knokte Robbie zich stukje bij beetje terug naar een zeer akseptabel niveau. Hij trainde zelfs regelmatig mee met het eerste elftal van Ajax, speelde af en toe op meer dan redelijk peil in de zaalvoetbalkompetitie. Maar de reva lidatie stagneerde en er volgde na het opvallend snelle herstel een behoorlijke terugslag. "Tot vier maanden geleden had ik echt het gevoel dat het stap voor stap beter ging", vertelt Rob de Wit. "Maar op een gegeven ogenblik ging alles opeens weer veel moeizamer. Dat was niet alleen zo bij het voetbal len, op de trainingen, maar ook in het dagelijks leven. Het was een negatieve ontwikkeling en daarom heb ik de knoop doorgehakt. Natuur lijk is het een enorme teleurstelling voor me, maar ik kon het na zo lange tijd niet meer opbrengen. Voorop staat nu mijn algehele gezondheid, topvoetbal speelt nu geen rol meer. Ik heb voor ogen om een volwaardig bestaan in de maatschappij op te bouwen. Daarnaast hoop ik op een wat minder niveau toch ook sport te kunnen bedrijven". Tot het einde van het seizoen zal Rob de Wit regelmatig op de Ajax- training aanwezig zijn om af te trainen. Maar het belangrijkste is voor hem de revalidatie door middel van de fysiotherapeutische behande lingen. Robbie de Wit zoals de fans hem in herinnering zullen houden: tijdens zo'n befaamde passeeraktie, hier tegen Excelsiors Aad Leenheer. Kortgeleden nam Rob de Wit de pijnlijke maar wijze beslissing om niet verder te werken aan een come-back op topniveau maar eerst te streven naar volledige gezondheid. Het definitieve afscheid van Rob de Wit betekent een grote aderlating voor het Nederlandse voetbal. Een paar jaar geleden gold Robbie nog als één van de grote beloften van het Nederlandse voetbal. Bij Ajax nam hij, na het vertrek uit de Meer van Jesper Olsen, met verve en flair de linkerspitsplaats in. Direkt veroverde hij met zijn avontuurlijke en grillige spel de harten van de fans. Nadat hij bij Ajax furore had gemaakt maakte Robbie op 1 mei 1985 zijn debuut in Oranje. Dat gebeurde tij dens de WK-kwalificatiewedstrijd te gen Oostenrijk in het Feyenoord- stadion. Veertien dagen later was hij de held van de natie toen hij "uit" tegen Hongarije met een magische treffer Nederland aan de volle winst en een nieuwe kans op WK-voetbal hielp. In totaal kwam Rob de Wit acht keer uit voor het Nederlands Elftal en in die acht interlands wist hij drie keer het net te vinden.

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 18