'SNEEUWIT' □□□p WASSERIJ Firma HANSER BSSS DANNY HESP BIJT ZICH VAST IN AJAX 1 Danny Petrus Hesp Wast ook voor u (sedert 1939) Luxe verpakkingen - decoratiematerialen en papierwaren, plastics, papieren en plastic draagtassen. Egmondenstraat 175,1024 SG Amsterdam Tel. 020-361721 Geboren: 19 oktober 1969 te: Amsterdam. Woont in: Abcoude. Eerste club: Abcoude. Bij Ajax vanaf: 1986-1987. Vert. elftallen: Amsterdams Elftal en Nederlands elftal 16-17-jarigen. Debuut Ajax 1: 20 december 1987. Ajax-AZ 3-0. Zaterdag 19 december 1987 is voor Danny Hesp een dag om niet snel te vergeten. De ochtend van die dag werd hem namelijk medege deeld dat hij de volgende dag beschikbaar moest zijn voor het eerste elftal dat de laatste wedstrijd voor de winterstop tegen AZ zou spelen. Ruim een etmaal later had Danny Petrus Hesp zijn Eredivisiedebuut erop zitten. Als linksachter viel hij in de tweede helft in om nuchter en zeker zijn kandidatuur voor die positie te stellen. Dat ging tot tevredenheid en na de winterpauze merkte Danny, niet in de laatste plaats tot zijn eigen verbazing, dat hij tot een vaste waarde behoorde binnen de Ajax-selektie. "Nou", zegt Danny, "je weet bij een club als Ajax natuurlijk wel dat er kansen zijn om door te breken. Je ziet het met zoveel andere jongens om je heen gebeuren. Maar wanneer je dan echt moet debuteren komt het toch altijd onverwacht. Ik had nooit durven dromen dat het zo snel zou gaan". De entree van Danny Hesp bij de A- selektie had voor hemzelf vrij ingrij pende gevolgen. Met plezier zegde Danny zijn baantje op om zich met volle overgave te werpen op een profkarriere. "Na mijn debuut tegen AZ realiseer de ik me pas goed wat er allemaal was gebeurd", vertelt Danny Hesp, wiens broer Ruud het doel van Fortu- na Sittard verdedigt. "Ik wil natuurlijk niets liever dan slagen op het hoogste niveau en voetballen als prof bij Ajax is dan niet te kombineren met een dagtaak. Gelukkig toonde mijn werkgever daar alle begrip voor". Hesp's tweede wedstrijd was meteen een topduel op internationaal niveau: FC Porto-Ajax in de Supercup. In dat duel trof Danny niemand minder dan de snel rijzende Portugese ster Rui Barros tegenover zich. "Ik wist na tuurlijk wel iets van die Rui Barros", blikt Danny terug. "In de eerste wedstrijd in het Olympisch Stadion was hij levensgevaarlijk, vooral door zijn snelheid. Het is daarnaast ook een technisch goede speler. Maar ik hou er van om vanuit een vastom- schreven taak te spelen. Als ik me in iemand moet vastbijten voel ik me het meest op mijn gemak. Vanuit die vaste taak kan ik me dan beter ont plooien. Ik moet zeggen dat ik in de dagen voor die wedstrijd met FC Por to knap nerveus was, maar bij het eerste balkontakt was dat helemaal weg". Dat bleek, want hoewel Ajax niet wist te winnen van de sterke Portugezen, kweet Danny Hesp zich uitstekend van zijn taak. Het "gevaar Rui Bar ros" werd uitstekend bezworen. Alsof Danny al jaren in Ajax 1 voetbalde, zo makkelijk en overtuigd speelde hij. "Die aanpassing in het veld viel reu ze mee", zegt Danny. "Misschien dat het tempo wat hoger ligt dan bij het tweede elftal of de A-junioren maar daar staat tegenover dat je meer ruimte krijgt. Bovendien kan ik op links de bal vaak makkelijk kwijt aan of Arnold Mühren of Robbie Witschge. Ajax 1 speelt nog aanval lender en wanneer wij in balbezit zijn gaat de tegenstander meestal direkt terug naar de eigen helft. Je hebt dan vaak de tijd om om te schake len. Tegen FC Porto zat ik wel hele maal stuk. De nacht na de wedstrijd heb ik niet kunnen slapen van vermoeidheid, ik heb echt een paar dagen nodig gehad om bij te komen. De vrijdag na de wedstrijd kon ik op de training nog steeds geen stap verzetten, zo kapot was ik". Danny Hesp gedreven in aktie tijdens Ajax-PSV. Tegenstander is Hans Gilihaus. Toekomst Iedere wedstrijd die Danny in het eerste elftal meepakt is momenteel meegenomen. De jeugdige (18 jaar) Abcoudenaar doet er alles aan om in ieder geval bij te blijven. En zoals het er nu naar uitziet lukt hem dat uitste kend. "Je moet blijven presteren", zegt Danny. "Het is vaker voorgeko men dat een jonge speler te kampen kreeg met een terugval. Dat kan mij ook overkomen, dat weet ik best, maar het is dan zaak om kalm te blijven en keihard terug te knokken. Ook in mindere tijden moet je maar één doel voor ogen hebben: preste ren. Als je dat kan opbrengen dan kom je er wel overheen. Voorlopig is er van een terugslag niets te merken en voor Danny hoeft die natuurlijk helemaal niet te komen. Daarvoor is de ex-metaalbewerker veel te blij met zijn kans in het topvoetbal. Oude Leliestraat 11 - Amsterdam Telefoon 020-240549

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 15