YOUNG BOYS, HET VOLGENDE EUROPESE OBSTAKEL Europese balans van Young Boys Op 2 - en 16 maart zet het Europese avontuur van Ajax zich voort met de kwartfinalewedstrijden in het Europa Cuptoernooi der Bekerwinnaars. Titelverdediger Ajax ontmoet daarin, u zult het ongetwijfeld weten, een Zwitserse tegenstander: YOUNG BOYS uit Bern. Het toeval wil dat Young Boys in de tweede ronde FC Den Haag uitschakelde dus helemaal onbekend zijn de Helveten niet. Niet onterecht heerste er na de loting voor de kwartfinale een opgewekte stemming in het Ajax-kamp. Young Boys mag een club genoemd worden die Ajax moet kunnen hebben. Momenteel bezet Young Boys een derde positie in de Zwitserse kompetitie en dat is meer dan aanvankelijk werd verwacht. In het begin van de eerste kompetitiehelft kwam de ploeg van de Poolse trainer Aleksander Mandziara (hij speelde ooit voor NAC) maar moeilijk op gang, maar de laatste reeks wedstrijden voor de winterstop brachten succes. In Zwitserland is de kompetitie in twee gedeeltes gesplitst. Na de winterstop spelen de eerste acht van de ranglijst een nieuwe kompetitie en uit hun midden komt dan de kampioen. Die race om het definitieve kampioenschap begint Young Boys met een fikse achterstand op de absolute grootmacht van het Zwitserse voetbal, Xamax Neuchatel. Na de eerste 22 wedstrijden staat Xamax op 31 punten, op één punt gevolgd door Grasshoppers en dan, met 26 punten de Europese tegenstander van Ajax. Young Boys, via Streda en FC Den Haag naar kwartfinale De Zwitserse Bekerwinnaar botste in de eerste ronde van het Europa Cuptoernooi op het Tsjechische Dunasjka Streda. De eerste wedstrijd in Tsjecho Slowakije ging met miniem verschil verloren en bovendien wist Young Boys via oud international Dario Zuffi te scoren. In eigen huis stelde Young Boys orde op zaken. Zuffi, verdediger Weber en de aanvallende middenvelder Maissen scoorden voor de Zwitsers en het ene tegendoelpunt van Streda mocht niet baten. In de tweede-ronde speelde Young Boys, zoals bekend, tegen FC Den Haag. In het Zuiderpark kreeg Young Boys wederom met 2-1 klop en weer was het belangrijke tegendoelpunt van Zuffi. De enerverende partij in Bern bracht Young Boys een 1 -0 winst (doelpunt van linksachter Fimian) én het paspoort voor de kwartfinale. Ajax gevreesd De loting voor de kwartfinale bracht gemengde gevoelens in het Young Boys-kamp. Aan de ene kant is men blij omdat Ajax natuurlijk voor een uitverkocht stadion zal zorgen, aan de andere kant ziet men de ontmoeting met de Europa Cuphouder met wat scepcis tegemoet. De ervaren middenvelder Hans-Rudi Baur merkte direkt na de loting op dat Ajax de zwaarste tegenstander was die Young Boys had kunnen treffen. 'Ik had liever Olympique Marseille geloot of zelfs Dinamo Minsk', merkte Baurzuur op, 'Ik was meteen na de loting geschokt. Ajax is echt de sterkste in het toernooi, niet alleen omdat ze titelverdediger zijn maar ook omdat van Ajax bekend staat dat ze uitstekend voetbal spelen. Hun spel heeft een hoge attraktiewaarde. Eigenlijk kunnen we niets verliezen aan dit duel en daarom kunnen we zonder komplexen Ajax tegemoet treden.' 1957-1958 Landskampioenen 1975-1976 UEFA Cup Young Boys-Vasas Boedapest 1-1 Young Boys-Hamburger SV 0-0 Vasas Boedapest-Young Boys 2-1 Hamburger SV-Young Boys 4-2 1958-1959 Landskampioenen 1977-1978 Bekerwinnaars Young Boys-MTK Boedapest 4-1 Young Boys-Glasgow Rangers 2-2 MTK Boedapest-Young Boys 1-2 Glasgow Rangers-Young Boys 1-0 Young Boys-Wismut Aue 2-2 Wismut Aue-Young Boys 0-0 1979-1980 Bekerwinnaars Young Boys-Steaua Boekarest 2-2 Young Boys-Wismut Aue (besl.wedstr.) 2-1 Steaua Boekarest-Young Boys 6-0 Young Boys-Stade de Reims 1-0 Stade de Reims-Young Boys 3-0 1986-1987 Landskampioenen 1959-1960 Landskampioenen Young Boys-Real Madrid 1-0 Real Madrid-Young Boys 5-0 Young Boys-Eintracht Frankfurt 1-4 Eintracht Frankfurt-Young Boys 1-1 1987-1988 Bekerwinnaars 1960-1961 Landskampioenen Young Boys-Dunasjka Streda 3-1 Dunasjka Streda-Young Boys 2-1 Young Boys-Limerick 4-2 Young Boys-FC Den Haag 1-0 Limerick-Young Boys 0-5 FC Den Haag-Young Boys 2-1 Young Boys-Hamburger SV 0-5 Hamburger SV-Young Boys 3-3

Magazine (1987-2007) | 1988 | | pagina 11