gegadigden, Haarlem, Go Ahead, maar ik baalde er op dat moment zo van dat ik gewoon op vakantie ben gegaan. Misschien had ik mijn best moeten doen om naar het bui tenland te kunnen, maar je was daar toen niet zo mee bezig. Ik was full-prof, maar ik werkte toch halftime bij de impor teurvan Puma. Dus dan gaat ook je verstand weer zegevie ren. Mijn maatschappelijke mogelijkheden lagen in Am sterdam. Dat heeft heel erg meegewogen. Kort daarna trad Nuninga in dienst van de Gemeente Amsterdam als adjuncthoofd sportzaken. 'Daarna ben ik naar Michelin in Clermont-Ferrand gegaan, waar ik heb gewerkt als speler trainer in de derde divisie, en daarnaast op het algemeen secretariaat van Michelin, dat 9000 leden had. Na die perio de hebben ze me opgeleid tot hoofd opleidingscentrum van Michelin in Nederland, en toen kwam ik een beetje in mijn oude beroep van onderwijzer terecht, cursussen geven en zo. Ik ben toen drie keer benaderd om terug naar Frankrijk te komen. Ik ben in twijfel gestaan of ik dat moest doen, maar mijn gezin heeft toen dat plan getorpedeerd. Vervol gens is Euro-Sportring bij me gekomen of ik niets voelde voor een internationale sportuitwisseling, en dat heb ik vooral geaccepteerd door mijn hart voor de sport. De stichting Euro-Sportring is een internationale sportuit- wisselingsorganisatieten behoeve van amateurclubs die in het buitenland wedstrijden willen spelen of aan toernooien deelnemen. Per jaar zijn datzo'n 1100 verenigingen. Die schrijven zich in op basis van ons jaarprogramma, dat we door heel West-Europa verzenden naar de voetbal- en handbalsport. Uit die takken van sport komt de meeste respons, al kan ook een andere tak van sport zich tot ons wenden, en als we hun een programma kunnen bieden wordt ook hun aanvraag in behandeling genomen. We heb ben zo n honderd toernooien op onze lijst staan, maar 's zomers ook sportevenementen, waaronder de Holland Cup, die plaatsvindt in Amsterdam. Vorig jaar namen daar 240 teams aan deel, dus 4800 voetballers tussen 10 en 18 jaar plus de dames. Dat is natuurlijk een uniek evenement, want alle velden zijn geconcentreerd bij Sportpark Ookmeer. Ik ben zo in mijn werk in het verlengde van de amateursport bezig, terwijl ik in het sectiebestuur betaald voetbal bezig ben voor profvoetbal. Maar een speler heeft al gauw de neiging om over de partijen heen te kijken in het belang van het voetbal, dus het is goed te combineren.' Het werd zoëven al aangestipt: sinds vorig jaar kan Klaas Nuninga naast zijn werk zijn ervaring kwijt in het sectiebe stuur betaald voetbal van de KNVB, waarin hij de porte feuille beheert met daarin onder meer het Jeugdplan Ne derland en algemene UEFA-zaken. Tevens fungeert hij in die kapaciteit als eerste contactpersoon tussen de KNVB en zijn vroegere baas bij Ajax, Rinus Michels. Naast het bezoeken van de belangrijkste wedstrijden uit hoofde van zijn functie moet Nuninga met zijn huidige weekindeling het voor zijn lol kijken naarvoetbal noodged wongen aan banden leggen. Maar bij echt belangrijke wed strijden kan hij het toch niet altijd laten om vanuit zijn woonstede in Baarn naar Amsterdam te rijden om zijn oude club aan het werk te zien: 'Ik ben bijvoorbeeld tegen HSV wezen kijken, en ik heb er toch respect voor dat zo n jong elftal HSV tweemaal weet te verslaan. Evert Vermeer

Magazine (1987-2007) | 1987 | | pagina 7