Ajax—FC Porto Een gemiddelde leeftijd van amper twintig jaar De lovende woorden van Ivic brengen Ajax niet de winst maar het is wel een stevig hart onder de riem voor de Ajax-jonkies van wie een viertal de twintig lentes nog niet hadden bereikt. Op 13 januari speelt Ajax in Portugal de returnwedstrijd in het stellig met 90.000 voetballiefhebbers volgepakte Das Antas-station. Hoewel de strijd gestreden lijkt zijn er altijd kansen, denk maar eens terug aan 1969. Toen speelde het zich net naar de Europese top voetballende Ajax de kwartfinale Europa Cup tegen Benfica uit.... Portugal. In Amsterdam verloor Ajax met 3-1 en niemand gaf nog een dubbeltje voor plaatsing in de volgende ronde. Maar in Portugal verblufte Ajax vriend en vijand door met 3-1 te winnen en daarmee een beslissingswedstrijd af te dwingen. Een beslissingswedstrijd (in Parijs, weet u nog?) die Ajax naar de halve finale bracht. Er is dus nog hoop en dat geeft alle reden om er op de dertiende januari van het nieuwe jaar er eens goed voor te gaan zitten. Beeld uit het Supercupduel tussen Ajax en FC Porto. Johnny Bosman heeft het andermaal moeilijk tegen de atletische stopper Geraldao. Ajax viel tegen Porto veel aan maar werkelijke kansen leverde de Ajax-pressie niet op. Jong tegen oud, een veel voorkomend beeld tijdens Ajax - FC Porto. Op de foto neemt de achttienjarige Dennis Bergkamp het op tegen de veertien jaar oudere Inacio. De opstellingen Ajax was op 24 november 1987 niet opgewassen tegen het geroutineerde FC Porto in de eerste wed strijd om de Supercup. Doorslaggevend was het verschil in gemiddelde leeftijd en derhalve in er varing tussen beide Europa kampioenen. Hieronder ziet u de leeftijden van de spelers van beide teams die aan het eind van de tweede helft in het veld stonden: Ajax: Menzo; Blind, Verlaat, Winter, Rob Witschge; Van 't Schip, Wouterse (Ronald de Boer), Mühren (Richard Witschge); Bergkamp, Bosman, Dick. FC Porto: Mlynarczyk; Joao Pinto, Geraldao, Lima Pereira, Inacio; Magalhaes, André, Frasco (Quim), Sousa; Gomes, Rui Barros. Doelpunt: 5e Rui Barros Scheidsrechter: Valentine (Schotland) AJAX FC Porto Stanley Menzo 24 Mlynarczyk 34 Danny Blind 26 Joao Pinto 26 Frank Verlaat 19 Lima Pereira 35 Aron Winter 20 Geraldao 24 Rob Witschge 21 Inacio 32 John van 't Schip 23 Magalhaes 25 Richard Witschge 18 Andre 29 John Bosman 22 Sousa 30 Dennis Bergkamp 18 Quim 28 Ronald de Boer 17 Rui Barros 22 Alastair Dick 22 Gomes 31 Toeschouwers: 27.000 Gemiddeld 20,9 Gemiddeld 28,7

Magazine (1987-2007) | 1987 | | pagina 23