Het Ajax-kwartet In de Ajax-Winkel allemaal vaak te scherp gesteld. Een trainer wordt helemaal uitgekamd, dat legt een enorme druk op die mensen.' In één opzicht kan Ouderland zich een zeldzame verschij ning in de voetbalwereld noemen. Hij is van mening dat weinige internationals die ook in een andere sport het Nederlands team haalden door zich als speler van DED in de nationale selectie te basketballen. 'Bij mijn weten zijn er nog twee zo. Cor Wilders en Henk Schijvenaar, die waren meen ik internationaal in honkbal en voetbal. Ik ben zelfs in drie sporten kampioen van Neder land geweest: voetbal met Ajax, basketball met DED en honkbal met OVVO, maar dat laatste stelde weinig voor. Ik had er geen tijd voor, ik stond af en toe in het verre veld. Maargoed, ik stond op de foto. Ik denk dat ik een talentvol lere basketballer was dan voetballer. Maar ik heb er veel aan gehad: timing, sprongkracht. Vandaar die goals op het juiste moment. Ik speelde met mijn zestiende in het Neder landse team. Maar basketballers waren toen eigenlijk vere delde korfballers. We gingen met eigen auto's naar België of Luxemburg. Dat heb ik gedaan tot ik bij Ajax semi-prof werd. Het was druk, maar ik was er bezeten van. Donder dagsavonds trainde ik eerst om zeven uur bij OVVO, vaak een duurloop want het veld was meestal afgekeurd. Dan ging ik op m'n fietsje naar de Mauritskade, daartrainden de basketballers in een schoollokaaltje, en dan trainde ik daar na meestal nog met de dames mee. Dat vond ik wel leuk, had je een beetje houvast. En dan om twaalf uur m'n bed in. Maar ik was wel een sportjongen, al had ik wel altijd iemand nodig die me het balletje gaf. Ze noemden me altijd een karaktervoetballer. Een raar woord eigenlijk, net of je niks anders kon.' Een blijvende herinnering aan het fantastische seizoen 1986-1987. De Europa Cup voor Bekerwinnaars werd in Athene veroverd, de triomf in het KNVB-Bekertoernooi werd geprolongeerd, nieuwe sterren maakten hun entree in De Meer, kortom een seizoen boordevol hoogtepunten, het kon niet op. Die hoogtepunten liggen nu vast in een schitterend Ajax-kwartet-spel dat voor alle supporters een absolute 'must' is. Vanaf 16 oktober is het Ajax-kwartet te koop bij de administratie van het Ajax-stadion. U kunt het ook bestellen door het inzenden van een giro-betaalkaart en wel voor het bescheiden bedrag van 10,- 5,- porto kosten. Stuurt u die giro-betaalkaart in een gesloten enveloppe aan: Ajax-Administratie Middenweg 401 1098 AV AMSTERDAM Met het fraaie Ajax-kwartet-spel heeft u een originele blijvende herinnering aan het fantastische seizoen 1986- 1987. AJAX 1986-1987 AJAX 1986-1987 Athene 13 mei 1987 De verrassing Athene 13 mei 1987 De cup Frank Verlaat moest onverwachts spelen, door een blessure bij Danny Blind, hij kweet zich prima van zijn taak. mm»». mam In een, soms zenuwslopende, finale haalt Ajax de Europacup voor Bekerwinnaars binnen. Alle spelers willen de cup koesteren. De verrassing De matchwinner De winnende ploeg De cup De cup De winnende ploeg De verrassing De matchwinner Op dit moment zijn er nog de volgende Ajax- artikelen in voorraad. Voor informatie hierover dient u de administratie van Ajax te bellen. Telefoon 020-946515. Handdoek 17,50 Muts 10,— Sjaal (acryl) 12,50 Zwaailint 7,50 Embleem 3,50 Stropdas bordeau rood 25,— Elftalfoto 0,50 Sticker 0,50 Petje 4,— Honkbalpet 12,50 Vaan groot 15,— Vaan klein 10,— Baniertje 3,50 Sweater 45,— T-shirtS, M, L 15,— Tas Ajax deken 25,— Polsbandjes 7,50 Hoofdband 5,— Speldje 1,50 Poster 2,50 Kaftpapier per vel 1,— Mini-shirt 12,50 Kwartet 10,— (op wedstrijddagen verkrijgbaar onder staantribune vak P)

Magazine (1987-2007) | 1987 | | pagina 9