Commodore en de 'Amiga' de computer van het jaar 2. In het juist verschenen boek 'Dass Grosse Amiga-Jahrbuch 1987' (momenteel alleen nog in het Duits verkrijgbaar) wordt een overzicht gegeven van meer dan 500 programma's en randapparatuur voor de Commodore-Amiga. Het bewijst, hoezeer de vakwereld de Amiga op waarde schat. De vele software-programma's die alle mogelijkheden benutten van vensters, icons, geluid, multi-tasking en het uitgebreide kleurenpalet zullen u versteld doen staan. Zeker met de Commodore Amiga 500 is het mogelijk om spelenderwijs de computer te leren hanteren en ontdekken. Dagelijks verschijnen er nieuwe programma's voor de Amiga, die op een leuke manier de gebruiker de meest uiteenlopende mogelijkheden van de Amiga laten leren. Men kan zijn muzikale talenten - in stereo - testen of bijvoorbeeld 1/3Ü tekeningen maken. Ook kan men met de hele familie een gezelschapsspel spelen en eikaars kunnen testen. Praten met de Amiga kan ook. Of ga eens golfen of tennissen. En natuurlijk niet te vergeten, men kan schitterende avonturen beleven in de meest prachti ge omgevingen. Een greep uit de Amigo-software laat zien dat er een grote keuze voorhanden is. - Spreadsheets - Databases - Tekstverwerking - Video en graphics - Geluid en muziek - Amusement Supergeluid in stereo De Commodore Amiga stuurt- in tegenstelling tot de mee ste computers-zijn vier onafhankelijke audio-kanalen niet aan met een synthesizer-chip, maar maakt gebruik van digitale technieken zoals ze worden gebruikt bij de compact-disk. De Commodore Amiga heeft daardoor de mogelijkheid, geluiden zo natuurgetrouw weer te geven dat zij alle bekende instrumenten kan nabootsen. Ook straat geluiden, onweer en zeegeluiden zijn geen probleem. De Amiga kan zelfs een ingegeven tekst verstaan en in zowel een vrouwen- als een mannenstem uitspreken. Enige jaren geleden sloot de computergigant COMMODO RE zich aan bij het selekte gezelschap van Ajax-sponsors. Dat COMMODORE een groot hart voor de sport heeft blijkt wekelijks uit de vele reklameborden langs de sportvelden die het computerbedrijf plaatst en uit de sponsoring van topclubs. Bij Ajax hoort COMMODORE tot de sponsorgroep maar van bijvoorbeeld Bayern München is het de shirtsponsor, terwijl ook de Russische topclub Dinamo Kiev haar internationale wedstrijden met de naam COMMODORE op de borst speelt. Anderhalf jaar geleden stond COMMODORE de Ajax-administratie met raad en daad terzijde bij de automatisering, vanzelfsprekend een kolfje naar de hand van Commodore. Op het gebied van de personal computer heeft COMMODORE als paradepaardje de Commodore Amiga 500. Over die Commodore Amiga 500 gaat het volgende artikel. De mens in het middelpunt van de techniek. Met dit doel voor ogen hebben de Amiga-ontwerpers een nieuwe computergeneratie ontwikkeld. Geen moeilijk te bedienen machine met een lange leerperiode, maar een modern apparaat, dat aangepast is aan alle behoeften en gewoonten van de mens. Het resultaat: een moderne computer die door een eenvoudige bediening en een gemakkelijk te begrijpen systeem architectuur mogelijkheden biedt waar tot nu toe gebruikers alleen maar van konden dromen. Computer van het jaar Twee punten bewijzen de waarde van de Amiga-technologie in de vakwereld: 1De lezers van het Personal en Computer Magazine ko zen de Amiga 1000 tot de meest innovatieve computer van het jaar. 17

Magazine (1987-2007) | 1987 | | pagina 19