Groot was de belangstelling voor de Nieuwjaarsreceptie op zondag 6 januari. En gezellig was het ook. Hoogtepunt van de receptie was de benoeming van Ajax' meesterscout Tonny Bruins Slot tot Lid van Verdienste. Brenda Toonen en Peter Nederlof werden gekozen tot vrijwilliger van het jaar. laatste minuut scoorden zowel Bayern als Ajax. 13 december: Financieel Directeur Jeroen Slop kondigt aan te vertrekken aan het einde van dit seizoen. Dit is hij in gesprekken met de Raad van Commissarissen (RvC) en algemeen directeur Edwin van der Sar overeengekomen. Jeroen Slop: 'Ik ben inmiddels twintig jaar werkzaam bij Ajax. Het waren hele intensieve jaren, met veel hoogtepunten en natuurlijk ook met minder leuke fases. Ik ben de collega's met wie ik in de loop der jaren heb samengewerkt dankbaar en ik hoop dat ook mijn laatste maanden bij Ajax succesvol voor de club zullen zijn'. 14 december: Excelsior Barendrecht - Ajax Vrouwen 0-6. Ajax breekt de overeen komst met TUI als Official Travel Partner open. De bestaande overeen komst wordt opgewaardeerd en verlengd met 5 jaar tot (minimaal) 2024. De komende jaren blijft TUI de reizen voor het team, de direc tie, de sponsors en business members verzorgen naar Europese uit wedstrijden en trainingskampen. Naast het organiseren van groepsrei zen naar Europese wedstrijden zal TUI, in samenwerking met Ajax, vanaf zomer 2019 Camps Clinics aanbieden op diverse TUI Resorts. 17 december: Algemene Leden Vergadering. Hennie Henrichs en Dick Schoenaker werden herbenoemd voor een periode van 2 jaar en Ruud Haarms werd benoemd voor een periode van 2 jaar. Hij vervangt de afgetreden Tonnie Bruins Slot. 18 december: Het Dirk de Groot Inte gratie Voetbal Gala 2018. 19 december: KNVB Bekerwedstrijd Roda JC - Ajax 1-1 na verlenging. Penalty's zorgden ervoor dat Ajax verder kon bekeren. 20 december: Kerstborrel voor het personeel en vrijwilligers. 22 december: Ajax en Zakaria el Azzouzi hebben overeenstemming bereikt over de ontbinding van zijn contract dat zou aflopen op 30 juni 2020. Met ingang van 1 januari 2019 is de spits transfervrij. 23 decem ber: sc Heerenveen - Ajax 4-4. Tadic scoorde tweemaal in drie minuten. 31 december: Ajax verhuurt Azor Matusiwa aan De Graafschap. De verhuur aan de club uit Doetinchem is per direct en kent een duur van een half jaar, tot en met 30 juni 2019. De 20-jarige middenvelder heeft nog een contract tot medio 2020 bij Ajax. Ajax verhuurt Kaj Sierhuis aan FC Groningen. De verhuur is per direct en loopt tot het einde van dit seizoen. De 20-jarige spits heeft nog een contract bij Ajax tot en met 30 juni 2021. Matteo Cassierra keert per direct terug naar Ajax. De spits werd voor het gehele seizoen 2018-2019 verhuurd aan FC Groningen, maar met de Groningse club en de speler kwam Ajax overeen dat Cassierra terugkeert. De aanvaller staat nog tot en met 30 juni 2021 onder contract bij Ajax. Januari 2019 1 januari: Ajax contracteert Lisandro Magallan (Boca Juniors). De rechtsbenige verdediger tekende een contract dat per 1 januari 2019 is ingegaan en een looptijd heeft van viereneenhalf jaar (30 juni 2023). Magallan werd op 27 september 1993 geboren in La Plata in Argen tinië. 6 januari: Nieuwjaarsreceptie: hoogtepunt is de benoeming van Ajax' meesterscout Tonny Bruins Slot tot Lid van Verdienste. 8 januari: Ajax verhuurt Luis Orejuela aan Cruzeiro Esporte Clube. De Colom biaanse verdediger staat nog tot en met 30 juni 2022 onder contract bij Ajax. 11 januari: Ajax en Sevilla FC bereiken akkoord over de ver koop van Maximilian Wöber. Ajax ontvangt een transfersom van EUR 8 10,5 miljoen, die kan oplopen tot maximaal EUR 11 miljoen. In totaal speelde de Oostenrijkse international 39 officiële wedstrijden in het eerste elftal van Ajax en scoorde daarin één keer. De Florida Cup: Ajax - Flamengo 2-2 na verlenging. Ajax ging ten onder in de penalty reeks (3-4). 12 januari: Ajax heeft de tweede wedstrijd tegen Sao Paulo om de Florida Cup met 2-4 gewonnen. 20 januari: Ajax - Hee renveen, uitslag 4-4, met twee doelpunten van Tadic, één doelpunt van Huntelaar en een eigen doelpunt van de gasten; helaas maakten de Friezen in de 90e minuut toch nog gelijk. 23 januari: Ajax en FC Barce lona bereiken een akkoord over Frenkie de Jong. De middenvelder stond nog tot en met 30 juni 2022 onder contract bij Ajax. Ajax ont vangt een transfersom van EUR 75 miljoen, die op basis van variabe len kan oplopen tot maximaal EUR 86 miljoen. De international speelde tot nu toe 65 officiële wedstrijden in het eerste elftal van Ajax en maakte daarin vijf doelpunten. 24 januari: KNVB kwartfinale Ajax - Heerenveen, 3-1.26 januari: Ajax huurt Bruno Varela van Ben- fica. De huurovereenkomst heeft een looptijd tot en met 30 juni 2019 en er is een optie tot koop in opgenomen. 27 januari: Feyenoord - Ajax 6-2: in deze krankzinnige Klassieker was de stand bij rust 3-2 en maakte Feyenoord in de tweede helft definitief het verschil. VV Bavel Vrouwen - Ajax Vrouwen 0-13.31 januari: Ajax verhuurt Mateo Cassierra aan het Argentijnse Racing Club. Cassierra keerde tijdens de afgelopen winterstop van Groningen terug naar Ajax. Februari 2019 1 februari: Achilles '29 - Ajax Vrouwen 0-4. 2 februari: Ajax - VVV 6-0. David Neres kwam in de 73e minuut erin en scoorde de 4-0 en gaf met twee assists bij het 5e en 6e doelpunt de wedstrijd een Neres- kleur. 8 februari: Ajax Vrouwen - PSV Vrouwen 2-0. Ajax Vrouwen is na de thuiszege op de koploper volop terug in de titelrace. 9 februari: Heracles - Ajax 1-0. Ajax verloor deze altijd moeilijke uitwedstrijd door een doelpunt van Osman, in de 17e minuut. 13 februari: Cham pions League achtste finale, thuiswedstrijd Ajax - Real Madrid eindigt in 1-2. Ziyech scoorde in de 75ste minuut het enige doelpunt voor Ajax. Benzema toonde zich na afloop geïmponeerd door Ziyech: 'Hij heeft een geweldige stijl.' 15 februari: PEC Zwolle - Ajax Vrouwen 0-4. Eerste wedstrijd in de Play Offs. 17 februari: Ajax - NAC 5-0. Met 20 december

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 8