AffiÜÜURL tMVvöRwööRp Drie enerverende momenten van Ajax 1: de winst in de KNVB Beker, de gewonnen uitwedstrijd tegen Juventus, waardoor we doorgingen in de Champions LeaXue en last but not least 'Kampioen van Nederland'. Het seizoen voor Jong Ajax eindigde niet in een kampioen schap, zoals in 2017-2018, maar dat is ook niet de primaire doelstelling van onze deelname aan de Keuken A Kampioen Divisie. Hier is de i Jm ontwikkeling van talentvolle I jeugdspelers, om uiteindelijk -4 r g door te stromen naar ons g eerste elftal, het meest belang- rijke doel. Dat is zeker ook dit jaar weer geslaagd. De doorstroming van onze O19 naar Jong Ajax en daarna naar ons eerste elftal, is een proces dat steeds succesvoller is, als onderdeel van het beleid van onze club. Kijkend naar de prestaties binnen onze jeugdafdeling, heb ik absoluut het gevoel dat onze club in de lift zit en dat geeft mij alle vertrouwen in de toekomst. Na de 'dubbel' van onze vrouwen in het uiterst succesvolle jaar 2017-2018, werden de vrouwen van Benno Nihom dit jaar geen kampioen, maar werd wél opnieuw de nationale beker gewonnen. In onze amateurafdeling moest onze Zaterdag 1, na de promotie vorig jaar, hun plek in de Derde Divisie verdedigen. Na een lastig begin is het team van Yuri Rose daar, in de loop van het seizoen uitstekend in geslaagd. Vanuit de vereniging waren er de vaste clubevenementen, zoals de kennismaking met de nieuwe leden, de Jubilarissenviering, de bijeen komst van de Bordjesclub en de viering van de verjaardag van de club op een nieuwe manier. Daarnaast zijn er vele andere evene menten, waar op verschillende wijze inhoud wordt gegeven aan het feit dat wij een vereniging zijn, met leden die blij zijn om lid van Ajax te zijn. Als ik terugkijk op het verenigingsjaar 2018-2019, dan concludeer ik dat het een uniek jaar was. Een jaar waarvan je niet mag verwach ten dat we dat ieder jaar meemaken en waarin wij vele mooie en emotionele hoogtepunten hebben beleefd. Een jaar waarin Ajax een lichtend voorbeeld voor de voetbalgemeenschap was. En dat alles maakt mij tot uw trotse voorzitter. Hennie Henrichs, voorzitter Het verenigingsjaar 2018-2019 begon in de maanden juli en augustus meteen in de vijfde versnelling. De nationale competitie begon traditioneel vroeg in de maand augustus, maar daarnaast moest Ajax zich zien te kwalificeren voor deelname aan één van de Europese toernooien. In de drie voorrondes die Ajax moest afwerken, hebben we kunnen zien dat coach Erik ten Hag, puzzelend en zoekend binnen een zeer talentvolle selectie, naar de ideale samenstelling zocht en ons elftal langzaam maar zeker vorm gaf. In het drieluik tegen Sturm Graz, Standard Luik en Dynamo Kiev, heeft Ajax overtuigend haar plek afgedwongen in de Champions League. Wij waren meer dan trots dat wij, na vier jaar, ons weer kwalificeerden voor deelname aan dit prestigieuze toernooi. Tijdens de loting voor de poulefase werden wij gekoppeld aan Bayern München, Benfica en AEK Athene. Een poule die volledig paste bij onze ambities en voor onze jonge spelers was het een geweldig podium om zich verder te ontwikkelen. En wat is het een prachtig jaar geworden! In de poulefase kreeg het elftal langzaam maar zeker zijn gezicht en was vooral het gelijke spel tegen Bayern München, in de uitwedstrijd, de bevestiging van de stormachtige ontwikkeling. De speelwijze maakte grote indruk bij onze tegenstanders, bij de voetballiefhebbers in Europa en daar buiten. De overwintering in de Champions League was derhalve niet meer dan verdiend en de weg verder in het toernooi leidde uiteindelijk tot de zinderende halve finale tegen Tottenham Hotspur. Daar eindigde voor ons het toernooi. Op het nationale front was er de nek-aan-nekrace met PSV om het nationale kampioenschap. Na een wat weifelende start behaalden wij uiteindelijk gedecideerd en terecht ons 34e kampioenschap. Daarnaast wonnen wij ook de nationale beker, waardoor 'de dubbel' binnen was. Met onze prestaties in Nederland en in Europa hebben wij de men sen niet alleen vermaakt, maar ook een glimlach om hun mond getoverd. Daarnaast heeft de gehele voetbalgemeenschap met res pect naar de verrichtingen en de ontwikkeling van ons elftal geke ken. Als ik terugkijk naar het afgelopen jaar van Ajax dan neem ik mijn hoed af voor Erik ten Hag en zijn staf, die voor een uniek jaar van Ajax hebben gezorgd. Wederom werd het bewijs geleverd dat niet (alleen) de begroting, maar daarnaast ook visie en beleid tot prachtige resultaten kunnen leiden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 5