Ajax Foundation De Jeugd heeft de toekomst 40 Jeugdspelers van Ajax stelden hun seizoenkaart voor de wedstrijd Ajax - De Graafschap ter beschikking aan leeftijdgenootjes die in armoede leven. Daarmee slaagde het hartverwarmende initiatief van de Ajax Foundation volledig. Foundation-ambassadeur John Heitinga ontving de jonge gasten. Ajax is de grootste club van Nederland. En dat betekent dat Ajax niet alleen het goede voorbeeld moet geven. Ajax is het ook aan zijn omgeving verplicht om deze verder te helpen ontwikkelen. De Ajax Foundation geeft hier invulling aan, door maatschappelijke initiatieven te organise ren of te ondersteunen op het gebied van sport gezondheid, educatie en sociale integratie voor kwetsbare kinde ren en jongeren onder 19 jaar. De Ajax Foundation wil op maatschappelijk gebied een centrale positie innemen in Amsterdam en omstreken en hier zoveel mogelijk waarde creëren. In Kaapstad willen we zorgen voor een veilige omgeving door intensief samen te werken met de lokale autoriteiten. ABN AMRO is maatschappe lijk partner en John Heit inga is ambassadeur van de Ajax Foundation. De Ajax Foundation wil de weerbaarheid van kinderen en jongeren helpen verhogen en ze dichter bij hun doelen brengen, door ze te leren de kansen te grijpen waarmee ze zichzelf kunnen ontplooien. Hoe doen we dat? Door het aanbieden van les programma's, gecombineerd met voetbalclinics, aan leerlingen van basis- en middelbaar onderwijs die opgroeien in een sociaaleconomi- sche achterstandssituatie. Maar ook door het organiseren van spor tieve belevenissen voor kinderen met een beperking. En ook door wensen te vervullen van kinderen met een chronische ziekte, zodat ze even niet hoeven te denken aan hun ziekte en gewoonweg een plezierige dag kunnen beleven. Wat ze ook dit jaar weer deden toen de voltallige Ajax 1-selectie, de Ajax Vrouwen en e-sporters op bezoek kwamen in VU Kinderstad. Meer dan 10.000 kinderen hebben via de Ajax Foundation een Ajax-belevenis mogen meemaken. We waren aanwezig op veel basisscholen in Amsterdam, Haarlem en Almere met de Life Skills Clinics. De Ajax Fair Play workshop zal volgend verslagjaar verder uitgerold worden. In dit oplei dingsprogramma wordt, via de kernwaarden van Ajax, ver binding gemaakt met maatschappelijke thema's zoals voor oordelen, discriminatie, antisemitisme, conflictsituaties en moslimdiscriminatie. Zo pakken wij onze taak op als rol model voor jongeren in de stad en proberen we ze ster ker te maken. We willen ze vertellen welke normen en waarden we bij Ajax belangrijk vinden, maar vooral willen we met elkaar in gesprek gaan met als doel dat we binnen en buiten het veld respectvol met elkaar om (blijven) gaan. Daarnaast zijn we bijzonder trots op de samenwerking met de Vereni ging Ajax en met de Ajax-jeugdleden.Veel leden hebben eenmalig hun seizoenkaart ter beschikking gesteld voor de Ajax Charity Matchday. Een wedstrijd in het teken van het maatschappelijk ondernemen van Ajax en de Ajax Foundation in het bijzonder. Maar liefst 391 kinderen die opgroeien in armoede waren uitgenodigd om de laatste thuiswed strijd in 2018 op zondag 16 december tegen De Graafschap in de Johan Cruijff ArenA mee te beleven. Jeannette Jongejans

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 40