Nieuwe leden Ajax Academy Club Ajacieden voor altijd' Tijdens de Ajax Schalenavond op 28 mei 2019 werden certificaten uitgereikt door Percy van Lierop, de technisch coördinator van de middenbouw, aan Floris Quaedvlieg, die 7 jaar in de Ajax Jeugdopleiding heeft gespeeld en Senna Antonelli met 6 jaar achter zijn naam. Doel van de Ajax Academy Club Het belangrijkste doel van de Ajax Academy Club is om de band tussen de club en voormalige jeugdspelers te bestendigen. Binding en betrokkenheid zijn daarbij de toverwoorden. Vooral voetballers die de club hebben (moeten) verlaten blijven op die manier toch bij Ajax betrokken. De ereclub van (voormalige) jeugdspelers van 'de Toekomst' telt ruim 200 leden. Prominente leden zijn o.a. Daley Blind, Davey Klaassen, Joël Veltman, Carel Eiting, Matthijs de Ligt en Marc Stuut (Zaterdag 5). Nieuwe leden De Ajax Academy Club is ook in dit verslagjaar weer een aan tal leden rijker. Floris Quaedvlieg, die 7 jaar in de Ajax Jeugd opleiding heeft gespeeld en Senna Antonelli, met 6 jaar achter zijn naam, kregen bij hun afscheid tijdens de Ajax Schalenavond op 28 mei 2019, het certificaat uitgereikt uit handen van Percy van Lierop de technisch coördinator van de middenbouw. Tevens kunnen Hossein Zamani, Ian Beelen, Nuri Emri Aksit (alle drie 8 jaar) en Vinitchio Sint (9 jaar) toetreden tot de groep van jeugdspelers die langer dan 6 jaar in de jeugdoplei ding van Ajax hebben gespeeld. AJAX Tijdens deze bijeenkomst kreeg ook Navajo Bakboord, die maar liefst 11 jaar in de Ajax opleiding heeft gespeeld, zijn certificaat uitgereikt. Bijzonder was ook de aanwezigheid van Boban Lazic. Hij speelde van 2004 tot en met 2012 in de jeugdopleiding. Door omstandigheden was het certificaat eerder nog niet aan hem uitgereikt. Bij het over handigen van deze certificaten sprak Hoofd Jeugdopleiding Saïd Ouaali mooie woorden aan het adres van Navajo Bakboord en Boban Lazic. Helaas was Ché Nunnely verhinderd. Hij zal zijn certificaat op een ander moment uitgereikt krijgen. Ed Lefeber Jaarlijkse reünie De jaarlijkse reünie van de Ajax Academy Club vond dit jaar plaats voorafgaand aan Ajax-Excelsior op 13 april in de Johan Cruijff ArenA. Het werd een gezellige bijeenkomst, bijgewoond door een grote groep van Ajax Academy Club leden, in bijzijn van diverse Ajax-leden. Bestuurslid Jan Buskermolen sprak een openingswoord. Hij haalde Henk van Teunenbroek, die als oud jeugdleider diverse oud-pupillen in de zaal herkende, onder luid applaus naar voren. Vervolgens werd Ed Lefeber gevraagd om het doel en nut van de Ajax Academy Club toe te lichten. 'We vinden het belangrijk en leuk om met deze groep oud-jeugd spelers contact te houden', zo gaf Ed Lefeber, die 12 jaar geleden betrokken was bij de totstandkoming van de Ajax Academy Club, aan. 'We nodigen alle leden ieder jaar uit om een wedstrijd te bezoeken. Tegelijkertijd treden nieuwe leden toe tot de groep. Stuk voor stuk zijn het echte Ajacieden. Wellicht kunnen zij in de toekomst, na hun actieve carrière, op een andere wijze weer betrokken raken bij de club, bijvoorbeeld in een technische- of bestuurlijke functie.' 39

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 39