Commissieverslagen Studie- en Begeleidingscommissie Twintig 'meiden' kwamen over naar Ajax en sloten naadloos aan. Als topsporters op het CTO waren zij al ingeschreven op het Caland Lyceum. In het eerste jaar van haar bestaan veroverde het Ajax Vrouwen Talententeam het kampioenschap. Ook het afgelopen studiejaar gaat de boeken in als 'interessant, spannend en leerzaam'. De Ajax studie begeleiding staat al jaren als een huis en kent weinig veranderingen. De kwaliteit en toewijding is groot en vormt een welkome én nood zakelijke hulp voor onze jeugdspelers. De studiebegeleiding biedt niet alleen hulp bij het maken van huiswerk en het geven van bijles, maar zorgt ook voor een stukje vrije tijd thuis, omdat het huiswerk reeds is gemaakt op de club. Het werk voor die dag is gedaan als ze naar huis gaan. Veranderend dagonderwijs In de afgelopen jaren is de organisatie van het dagonderwijs sterk ver anderd en dit wordt sinds 2016 deels verzorgd op ons sportpark, met maar één belangrijk doel: méér kunnen trainen. De bovenbouw was voortrekker en de middenbouw was in dit jaar aan de beurt. Beginnen met alleen de OI5-selectie zou betekenen dat we veel docenten met hele kleine klassen zouden hebben en daarmee zou het een dure aan gelegenheid worden. Na overleg werd besloten ook de OI4 meteen mee te nemen in de ontwikkeling. Tevens hadden we dit jaar een primeur. Voor het eerst hadden we ook meisjes op school, een gewenste en gezonde situatie. Twintig 'meiden' kwamen over naar Ajax en sloten naadloos aan. Als topsporters op het CTO waren zij al ingeschreven op het Caland Lyceum. Na een voorlichting aan de ouders en speelsters, tijdens de Future Cup, was de overschrijving een feit. Zonder enig probleem schoven de meisjes aan bij de jongens. Een mooie ontwikkeling die hopelijk wordt uitgebreid in de komende jaren. De start van het schooljaar verliep stroef en ook wij hadden last van het algemene lerarentekort in Nederland. Dankzij de professionele houding van onze Ajax-docenten hebben we de gaten in het rooster kunnen dichten. De ongerustheid bij de ouders was deels terecht en heeft geleid tot het opzetten van een oudercommissie, die onlangs is geïnstalleerd. We hopen op een goede samenwerking met de ouders op het gebied van voetbal, onderwijs en organisatie. Het rooster Het rooster wordt met het jaar ingewikkelder. Daarin worden alle eisen en alle wensen van de voetbal, de trainers, specialisten, (gast docenten en studiebegeleiders samengebracht. Voor de school en de totale organisatie is dit een ingrijpende gebeurtenis. Eerst wordt het rooster van Ajax gevuld, vervolgens van de LOOT-afdeling (Topsport Talentschool) en tenslotte voor de hele school van 200 leerlingen. Dit alles was de grootste oorzaak van de zwakke start. Hiervan hebben we een hoop geleerd en met deze kennis is de organisatie voor het komend seizoen drastisch veranderd. Studiebureau De verantwoordelijkheid voor het onderwijs en de opvoeding van onze jonge spelers wordt steeds groter en belangrijker binnen de jeugdopleiding. De jeugdspelers vertoeven ongeveer 50 uur per week op het sportpark. Met al deze verantwoordelijkheden wordt het stu diebureau steeds groter en de samenwerking met o.a. de afdeling organisatie en coördinatie steeds intensiever. Hiermee delen we alle verantwoordelijkheden en beseffen we dat we de speler niet alleen opleiden tot voetballer, maar vooral tot een goed mens met een degelijke voorbereiding op de periode na het voetbal. We hebben een hecht onderwijsteam waarin ieder een eigen taak heeft en dat alles in goede samenwerking met de partnerscholen. We zijn in Amsterdam met iets unieks bezig! Bovenal kunnen we trots zijn op de inzet en kwaliteit van alle medewerkers op de Toekomst. Gastgezinnen Over het afgelopen jaar valt er weinig nieuws te melden en dat is daarmee meteen goed nieuws. De Ajax-gastgezinnen zijn voor onze jongens als een warm thuiskomen en zij doen dit mooie werk op de achtergrond en in alle rust. Dat is precies wat de jongens nodig heb ben in deze hectische wereld. Wij zijn de gastgezinnen daarom veel dank verschuldigd! Ger Boer Samenstelling Studie- en Begeleidingscommissie Dick Karremans Rob Ombre Jur Ronner Frouwke van Leeuwen Siver Abdulrahman 35

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 35