Commissieverslagen Evenementencommissie 34 Een jaarlijkse traditie ter gelegenheid van de afsluiting van het kalenderjaar is het Dirk de Groot Voetbalgala. Dirk overhandigde de wisselbeker aan de 'winnaars' van deze zeer geslaagde kerstvoetbalavond. Het was een druk evenementenjaar waarin, naast alle traditionele evenementen, ook nieuwe initiatieven zijn geïnitieerd. Bepaalde evenementen hebben een facelift ondergaan en andere evenementen werden geschrapt. Volle agenda De evenementenkalender telt door het jaar heen meer dan 25 acti viteiten. De aftrap van het evenementenseizoen is in de regel begin september, als we starten met een bijeenkomst voor/met de nieuwe leden die door de Bestuursraad aan het begin van het verenigingsjaar zijn benoemd. Sinds de opening van de 'Gallery of Fame' wordt deze bijeenkomst daar gehouden. Het is een informatieve bijeenkomst met een hapje en drankje. Sinds een paar jaar is er een heuse Ajax 'Kraak' kaartclub die onder leiding van Ger Boer elke tweede donderdagavond van de maand op het scherpst van de snede strijdt om de hoofdprijzen. De donderdagavond is de wekelijkse clubavond in de kantine van de Toekomst. Op deze avond trainen alle vijf amateurteams en zij komen na afloop naar 'boven' in het restaurant om een drankje te doen. Om het clubavond-gevoel te versterken, worden op gezette tijden kleinere evenementen georganiseerd. Dat begint eind september met de jaar lijkse wijnproeverij: wie wil kan aanzitten om de verschillende wijnen te proeven. Aan het einde van de avond is bekend welke witte en rode wijn voor een periode van een jaar gaat worden geschonken in het restaurant van 'de Toekomst'. Na de wijnproeverij volgt het Sinterklaasfeest op de laatste donder dagavond van november. Een hilarische avond met de enige multiculti- Sinterklaas in Nederland en omstreken. Voordat de winterstop ingaat, houden we traditioneel ter afsluiting van de eerste seizoenshelft het 'Dirk de Groot Voetbal Gala'. Dit is een mixed minitoernooi met na afloop een prijsuitreiking door de naamgever zelve en een buffet. Tweede seizoenshelft Nieuw in het voorjaar was een Ajax Voetbal Pub Quiz voor de amateurs. De samenstelling en presentatie van de quiz was in handen van niemand minder dan Jack Spijkerman. Tussen al deze clubavonden door vonden de 'Traditionals' plaats. Denk aan de bijeenkomst voor de jubilarissen begin oktober, het Bordjesclubdiner begin november en de Nieuwjaarsreceptie. We zijn gestart met het initiatief om gedurende het voetbalseizoen, voorafgaand aan alle thuiswedstrijden van ons eerste elftal, in de Bel gradozaal interviews af te nemen met trainers die werkzaam zijn op 'de Toekomst'. Deze interviews golden als voorbeschouwing op de wedstrijden. Helaas hebben we na enkele wedstrijden moeten besluiten hiermee te stoppen, daar de aanwezige toehoorders het blijkbaar niet konden opbrengen om tijdens de interviews te luisteren en doorgingen met hun privé conversaties. Een spijtige constatering met een pijnlijk besluit tot gevolg. Gedurende een groot aantal jaren werd de verjaardag van de vereni ging gevierd met een brunch op de zondag rondom de dag van de verjaardag. Met deze traditie is gebroken omdat we een nieuwe weg wilden inslaan. We hebben gezocht naar een concept dat beter aan sluit bij alle leeftijdsgroepen binnen de vereniging. Het nieuwe con cept betrof een verjaardagsfeest in het gloednieuwe Ajax Supporters Home op zaterdag 16 maart. Ruim 500 gasten vierden de verjaardag mee. Daaronder ook ouders van onze spelers uit de jeugdopleiding. Deze ouders uitnodigen voor een dergelijk feest vond veel weerklank en zorgde er tegelijkertijd voor dat de ouderfeestavond, die jarenlang werd gehouden, werd geschrapt uit onze evenementenkalender. Het voetbaljaar werd afgesloten met de slotavond voor de Ajax amateurs en de Ajax Schalenavond voor de jeugd. Jan Buskermolen Samenstelling Evenementencommissie Laura Alosery Heini Otto Rosalie Holtrop Ed Lefeber Jan Buskermolen, voorzitter

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 34