Ei Percy van Lierop (coördinator onder-middenbouw) is de man die vanaf de start de voetbalaspecten in het oog houdt. 'Bij de uitbreiding van ons complex is voetbal leidend. Alles in dienst van het voetbal.' Aldus Percy van Lierop. Wat zijn de belangrijkste uitgangspunten van De Nieuwe Toekomst? Nieuwe state-of-the-art faciliteiten voor Ajax I, Jong Ajax, de jeugdopleiding (m/v) en de amateurafdeling, de Toekomst: Het opleidingscentrum van Nederland en Europa, mondiaal concurrerend, voldoende ruimte en moderne toepassingen zorgen ervoor dat voetbal en commercie beter kunnen samenwerken, alle faciliteiten op één complex, van jeugd, selectie, vereniging, staf, kantoorpersoneel en een mini-stadion als aansprekend podium voor jeugdafdeling en de afdeling Vrouwen, toekomstbestendig op het gebied van groei, samenwerking, duur zaamheid en digitalisering, trainen en spelen op (hybride) natuurgras. Afgelopen jaar zijn al de nodige ontwikkelingen in gang gezet. Dit heeft o.a. geresulteerd in het verleggen van sloten, de aanleg van een voetbalstraatje voor de jongste jeugd, nieuwe velden (hybride), ver lichting en hekwerk. Bovendien is onder alle velden bekabeling getrokken zodat de nieuwste technieken beschikbaar zijn voor al onze teams. Denk hierbij aan het genereren van allerlei data op het gebied van voetbalintelligentie (tracking, performance en video). Tevens is een plan uitgewerkt voor een nieuw en tijdelijk gebouw. Dit flinke tijdelijke gebouw zal voorzien in extra kleedkamers, extra klas lokalen, een 'hangplek' voor onze jeugd en verschillende kantoorfunc ties (ondermeer voor de Ajax Coaching Academie, het projectbureau De Nieuwe Toekomst en onze afdeling Vrouwen). Dit alles is nodig om de groei van de organisatie te kunnen bijbenen, vooruitlopend op de toekomstige ontwikkelingen. In het komende seizoen zullen we verder aan de slag gaan met het opstellen van het gewenste programma van eisen, het maken van het ontwerp van de nieuwe gebouwen en de verdere fasegewijze realisa tie van de plannen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 31