wm ,*;a. Ajax Zaterdag 3 Ajax Zaterdag 4 Ajax Zaterdag 5 29 Vroeger waren Ajax en VVGA goede buren van elkaar. In de huidige competitie trof Ajax Zaterdag 4 zijn oude buur en werd het een monsterzege 10-1. Wanneer er iets te vieren is, dan is Ajax Zaterdag 5 er als de kippen bij: de titel, schalen, champagne en bier. Na een lange strijd om degradatie te voorkomen, werd het seizoen 2017/2018 afgesloten met een tiende plaats en 26 schamele pun ten. Er moest dus goed ingekocht worden en met de nieuwe aanwin sten erbij zou het moeten lukken om een goed seizoen te draaien. Wij hadden een valse start, want de eerste twee wedstrijden werden verloren en een aantal nieuwe krachten haakten alweer vroegtijdig af. De overige spelers rechtten de ruggen, er werd fanatiek getraind en zowaar een reeks overwinningen behaald. Mede daardoor slopen wij richting de top. Het bekeravontuur verliep uitstekend totdat Swift 2 ons een halt toeriep. In de competitie werd de koploper tot op één punt genaderd, maar vervol gens ging het fout, vooral door het gemis van een aantal spelers. Uitein delijk hebben wij het seizoen afgeslo ten met een eervolle derde plaats met 56 punten uit 26 wedstrijden. Voor de technische staf, bestaande uit trainer Marco Ruitenbeek en elftalleiders Frans Grootenboer Dolf van Zoest, was het een feest om met deze geweldige groep te kunnen werken en daarvan deel te mogen uitmaken. Dolf van Zoest, Elftalleider Begin september begonnen wij aan de voorbereiding met twee nieu we spelers in de selectie, nl. Ringo Spaargaarde en Patrick Voornhout. Eind september begon de competitie met een thuiswedstrijd tegen Alliance '22 die met 3-0 werd gewonnen. In de tweede speelronde stond de lastige uitwedstrijd tegen concurrent Real Sranang op het programma. We verloren kansloos met 5-2, mede als gevolg van de afwezigheid van vele spelers. Gesterkt door de terugkeer van gebles seerde spelers wonnen we daarna tot aan de winterstop alle wed strijden. In februari werd de competitie hervat met wederom overwinningen. Omdat Real Sranang punten begon te verspelen, werden we de trotse koploper. Die plek hebben we daarna niet meer afgestaan. Terug van onze zeer geslaagde buitenlandse trip naar België, speelden we onze kampioenswed strijd uit bij RODA '23 onder toeziend oog van bestuursleden, suppor ters en familie. Na een 0-4 overwinning werd de kampioensschaal uitgereikt door Hennie Henrichs, onze voorzitter, en kon het feest losbarsten. Een bekroning op een prachtig seizoen, waarin plezier de boventoon voerde. Henk Schulz, aanvoerder Het seizoen verliep uiterst succesvol. Van de 26 wedstrijden zijn er 24 gewonnen, 1 gelijkgespeeld en 1 ver loren (Sparta). Met een doelsaldo van 119 voor en 26 tegen en met 73 winstpunten is de titel binnengehaald. Het jaarlijkse 'Knoepert' toernooi, georganiseerd door Victoria begin januari, werd wederom gewonnen, waardoor 'de dubbel' voor de 2e keer op rij een feit was. Ook onze jaarlijkse trip in april naar Madrid was weer geweldig. Alhoewel de weersomstandigheden tegenvielen (klein beetje zon, regen, hagel en natte sneeuw), hebben we ons kostelijk ver maakt en veel gelachen. We hebben een geweldige groep van spelers, trainers en begeleiders die veel voor elkaar over hebben voor, tijdens, en zeker na de wedstrijd/ training, als de '3e helft' aanvangt. De jaarlijkse BBQ vond eind juni plaats in Zandvoort. Hiervoor waren ook part ners en kinderen uitgenodigd. Een mooiere afsluiting van het seizoen was nauwelijks denkbaar. Chris van Eck, elftalleider

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 29