Zaterdag-seniorenvoetbal Ajax Zaterdag I Ajax Zaterdag 2 28 De twee linkse foto's zijn van Ajax Zaterdag 2, de leverancier van talenten voor Zaterdag 1. De twee rechtse foto's werden gemaakt in de topper Ajax Zaterdag 3 - Volendam. De Volendammers werden met 4-1 verslagen. Na de toch wel onverwachte promotie in het seizoen 2017-2018, trad Ajax Zaterdag 1 voor het eerst in de historie aan in de Derde Divisie Zaterdag. De promotie werd bewerkstelligd via de nacompeti- tie die plaatsvond na de overschrijvingstermijn, dus het eventueel ver sterken van de selectie was geen optie meer. Door onze promotie waren wij automatisch geplaatst voor de 'grote' KNVB Beker. De loting gaf aan dat wij in de eerste ronde waren vrijgeloot en in de tweede ronde gekoppeld werden aan Rijnsburgse Boys. In een overi gens prima gespeelde wedstrijd werd Ajax Zaterdag 1 uitgeschakeld. De jonge selectie was klaar om te starten in de competitie en de openingswedstrijd werd gespeeld in Noordwijk tegen de mede promovendus uit deze gemeente, die aan het einde van het vorige seizoen ook de uiteindelijke kampioen was. Deze wedstrijd werd kans loos verloren. Daarna volgde een periode met ups en downs waarbij wij tot de winterstop constant balanceerden tussen de 12e en 16e plaats op de ranglijst. De accu voor de tweede seizoenshelft werd opgeladen tijdens een voortreffelijk trainingskamp in Spanje. De staf en de spelersgroep is daar verder naar elkaar toegegroeid en de doelstelling 'handhaving in de Derde Divisie' werd nogmaals 'heilig' verklaard. Dit had als resultaat dat er direct na de winterstop de nodige punten werden behaald, zodat een veilige plek op de ranglijst al vijf weken voor het einde van de com petitie werd gerealiseerd. De doelstelling werd mede behaald door als team hard voor elkaar te werken, maar ook door het steeds beter uitvoeren van de opdrachten van de technische staf. Een prestatie van formaat van het team, maar ook van de nieuwe hoofdtrainer Yuri Rose, assistenttrainer John Merkx en keeperstrainer Marco Ruitenbeek. Ajax Zaterdag 1 eindigde na de laatste speelronde op een mooie 12e plaats in deze sterke competitie. De begeleidingsstaf bestond naast de eerder genoemde trainers uit teammanager Jan Fleijsman, elftalleider Dick Goossens, materiaalman Rob Versluis, fysiotherapeuten Thomas Hamersma en Darsenio Biezen.Voorts werd het elftal ondersteund door wedstrijdsecretaris Henk Meijer en wedstrijdanalist Lauwrens Reder. Met uitzondering van fysiotherapeut Thomas Hamersma blijft de bege leidingsstaf ook voor het seizoen 2019-2020 intact. Doordat vroegtij dig duidelijk was aan welke competitie Ajax Zaterdag 1 in het seizoen 2019-2020 zou deelnemen, hebben wij de selectie adequaat kunnen versterken en hierdoor ook voorzien van nieuwe impulsen. Een positie in het linker rijtje van de ranglijst is voor volgend seizoen de nieuwe doelstelling! Dick Goossens, elftalleider eindigde het team van trainer Detlef le Grand in het linker rijtje. André Stuijf, elftalleider Ajax Zaterdag 2, dat uitkomt in de reserve Hoofdklasse A, startte het seizoen met een compleet vernieuwde selectie. De voorbereiding begon met aansprekende resultaten. Helaas werden we bij het begin van de competitie geconfronteerd met langdurige blessures, die onvoldoende konden worden opgevangen. Hoopvol was wel dat al vroeg in het seizoen spelers doorstroomden naar Ajax Zaterdag 1. De basis bleek te smal om met aansprekende resultaten mee te doen om de bovenste plaatsen.In de beker werden we in de kwartfinale uitgeschakeld door de latere winnaar IJsselmeervogels. De doelstellingen voor dit jaar werden uiteindelijk bereikt. Maar liefst drie spelers stroomden door naar Ajax Zaterdag 1 en op de ranglijst

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 28