Teammanagers Ajax 26 Jeugdvoetbal op de Toekomst: een aanrader. De echte liefhebbers en belangstellenden die bij Ajax een oogje in het zeil houden voor wat betreft de talenten van de toekomst, kunnen wekelijks hun hart ophalen! De Teammanagers, of in voetbaljargon de 'Leiders' van Ajax, hebben een prachtig seizoen achter de rug. In totaal zijn er zestien vrijwilligers die zich over onze jeugd ontfermen, verdeeld over twaalf teams. Mannen die bijna allemaal een mooi en groot verleden bij Ajax hebben en die veelal nog zelf als jeugdvoetballer in 'De Meer' zijn begonnen. Bij elkaar opgeteld is de huidige club van Teammanagers goed voor 384 jaar lidmaatschap van Ajax! Op één team na (O13-2) spelen al onze teams in zg. BVO (betaald voetbal) competities. Dus ook onze O8 speelt wedstrijden van Groningen tot in Limburg, en niet alleen meer op de zaterdag, maar verdeeld over de gehele week en de avonden. In totaal heeft onze jeugd dit seizoen 538 wedstrijden in Nederland gespeeld en deelgenomen aan 65 toernooien (18 in Nederland, 47 in het buitenland), in de meeste gevallen meerdaagse toernooien. Al met al een behoorlijke verantwoordelijkheid voor een gepassioneerde groep vrijwilligers met een rood-wit hart. Van de bestaande groep Teammanagers gaan er, helaas, vier het vol gende seizoen niet door als vaste teambegeleider. Patrick van Dijk, Rob Stol, John Busink en Rob Kalse stoppen om hun moverende redenen. Hun plek zal worden ingenomen door Dennis Heijt, Stephen Lee en Andre Brandenburgh. Voor OI9 is de vacature vooralsnog niet ingevuld. In onze jeugdopleiding is opleiden leidend en is goed, mooi verzorgd voetbal iets belangrijker dan winnen, maar winnen is zeker geen ondergeschoven kind. Daarom delen wij wel degelijk bloemen uit en vieren wij de kampioensschaal bij het bereiken van de eerste plaats aan het eind van de competitie. We hebben dat dit seizoen vijf maal mogen beleven! Voor een aantal jeugdlichtingen was het een behoorlijk zwaar seizoen. Dit is te wijten aan het doorschuiven van (talentvolle) spelers naar hogere leeftijdsgroepen. Het uiteindelijke landskampioenschap en het winnen van de KNVB-beker door onze O19 is daarom wel degelijk een complete en algehele jeugdprestatie. Het feit dat er wedstrijden door de O19 werden gespeeld met een gemiddelde leeftijd van 16,4 jaar spreekt daarbij voor zich. Door het behaalde resultaat van de O19 zijn zij zeker van de uiterst belangrijke plaatsing voor de UEFA Youth League, 2019-2020. Quote uit de kleedkamer OIO. Trainer geeft uitleg over: 'hoe te bewegen loopactie in het veld' Speler: 'ik begrijp u wel, maar ik snap het gewoon niet' De taakomschrijving van de Teammanagers beweegt mee met het snelle tempo van professionaliseren binnen de club. Vele leden weten zich nog goed te herinneren dat er niet zo heel lang geleden voor I8 jeugdelftallen drie trainers waren die de leiders destijds met hun elftal en een waterzak naar wedstrijden en toernooien stuurden. Dat is voltooid verleden tijd. Vandaag de dag hebben alle teams twee, veelal fulltime, trainers in dienst die ondersteund worden door een bescheiden leger van specialisme trainers. Per team is er tevens een vaste fysiotherapeut aanwezig zodat er tijdens de wedstrijden minimaal vier zogenoemde stafleden op de bank naast de reserve spelers zitten. Quote uit de kleedkamer O8. Trainer: 'boys, we spelen zo meteen voor een plaats bij de laatste 16...' Speler: 'maar trainer... hoe dan... we hebben maar II spelers!'

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 26