Lucky Ajax Het Lucky Ajax Gala in januari bracht naar goede traditie weer vele generaties Ajacieden samen. In het Noordwijkse hotel Huis ter Duin waren de tafels rijk gevuld, de muziXale omlijsting was uitstekend en de sfeer voortreffelijk. Zoals gewoonlijk is Lucky Ajax het jaar begonnen met een Nieuwjaarsfeest in Huis ter Duin met wederom zeer goede artiesten en met het orkest van Michael van Praag. Dit jaar waren er 175 gasten aanwezig, waaronder een aantal oud-spelers (er kunnen er nog meer bij), leden van de Bestuursraad en de directie, leden van de RvC en onze sponsors. Frits Soetekouw Helaas is ons ook dit jaar een lid van Lucky Ajax ontvallen, te weten Frits Soetekouw. Hij speelde 86 wedstrijden in Ajax 1 en werd twee maal kampioen van Nederland. Totaal speelde hij 286 wedstrijden in het betaalde voetbal o.a. bij de Volewijckers, Heracles, PSV en DWS. Verder speelde hij éénmaal in het Nederlands elftal in de derby tegen België. Frits Soetekouw was aanvoerder van een fantastisch team, met spelers als Cruijff, Keizer, Swart, Muller, Nuninga, Pronk en Suurbier. Hij speelde mee in de legendarische wedstrijd (in de mist) tegen Liverpool die met 5-1 werd gewonnen. In het seizoen 1965-1966 speelde Frits Soete kouw alle 32 wedstrijden mee, hetgeen tegenwoordig een unicum is. De wedstrijden Lucky Ajax is ook voetballend in het seizoen 2018-2019 weer actief geweest, in totaal werden dertien wedstrijden in het hele land gespeeld en twee wedstrijden voor het goede doel, o.a. voor Spieren voor Spieren. Ook heeft Lucky Ajax een wedstrijd gespeeld in Nice ter nagedachtenis van onze oud-speler Dick van Dijk. In mei heeft Lucky Ajax haar druk bezochte Golftoernooi op 'De Hoge Dijk' in Abcoude gespeeld. Eind mei is op dezelfde golfcourse een wedstrijd tegen Oud-Feyenoord gespeeld. In een gezellige sfeer was Feyenoord te sterk voor Lucky Ajax. De afspraak is gemaakt dat wij volgend jaar naar Rotterdam gaan. Het kan dus ook anders! Mededelingen van Bestuur In overleg met de Bestuursraad zullen met ingang van het nieuwe seizoen de volgende oud-spelers lid worden van Lucky Ajax: Jan Wouters, Gerald Vanenburg, Rafael van de Vaart en Ronald Koeman. Tot slot willen wij hier, namens de leden en het bestuur van Lucky Ajax, Ed Lefeber en Ires Pello bedanken voor de werkzaamheden die zij voor Lucky Ajax hebben verricht in het afgelopen jaar. Ook willen wij de sponsors bedanken voor hun financiële bijdragen in het afgelopen jaar en de Bestuursraad voor het meedenken in een aantal zaken. Theo van Duivenbode Bestuur Lucky Ajax Theo van Duivenbode Sjaak Swart Werner Schaaphok Simon Tahamata Edo Ophof Sonny Silooy 25

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 25