Bobby Haarms Karakterprijs 23 Bij de afsluiting van het seizoen werd op een groots voetbalspel gespeeld, gegeten en kreeg Roy DeXen de Bobby Haarms Karakterprijs. Aan het einde van elk seizoen wordt aan één speler van Ajax Zaterdag 1 de 'Bobby Haarms Karakterprijs' uitgereikt. Dit is een wisseltrofee. De winnaar wordt bepaald aan de hand van verschil lende criteria die door de technische staf worden getoetst. Zaken zoals sociale omgang, tactisch inzicht, technische vaardigheden, wedstrijdmentaliteit en trainingsopkomst spelen hierbij een rol. De 'Bobby Haarms Karakterprijs' staat voor: 'Elke parel zweet die je plengt, elke druppel bloed die je offert, elke scheut pijn die je lijdt voor het grote doel, krijg je terugbetaald. Wie voor Ajax speelt, moet strijden, alles geven, want Ajax dat is adel, en adel verplicht. Laat je niet misleiden door mooie praatjes: het begint met strijd, inzet en opoffering. Ook bij Ajax? Nee, juist bij Ajax!' De essentie is om méér te doen dan anderen en tegenslagen te overwinnen. Dat is karakter. Wie dat opbrengt, plengt, offert en lijdt, karakter toont, mag zich een echte Ajacied noemen. Tot echte Ajacied dit seizoen is gekozen Roy Deken. Hij speelt vanaf zijn achttiende bij de Ajax Zaterdag en was daarvoor actief in de jeugdopleiding van Pancratius. Hij begon in Ajax Zaterdag 2, maar al snel sloot hij aan bij het eerste om vervolgens als centrale verdediger of linksback uit te groeien tot een vaste waarde. Roy Deken is gekozen tot speler van het jaar vanwege zijn tomeloze inzet. Hij gaat voorop in de strijd, is technisch maar ook tactisch goed geschoold, is altijd aanwezig bij trainingen en wedstrijden en heeft een absolute winnaarsmentaliteit, kortom, hij is uit het goede hout gesneden! Dick Goossens, elftalleider Ajax Zaterdag 1 belangrijk uithangbord van het merk Ajax zijn. Niet het Ajax van de televisie, maar het Ajax op het veld waar je als toeschouwer met je snufferd bovenop staat. Zo dichtbij, dat is soms magisch voor de men sen. Mooi is dat.' Yuri: 'Ja, eens, dat herinner ik me ook uit mijn voetbalperiode hier. En als trainer probeer ik natuurlijk van alles om datgene wat ik geleerd heb tijdens mijn carrière door te geven aan deze jongens. Ik heb goede trainers gehad in mijn tijd als voetballer en hun lessen vertaal ik naar deze jongens. Net zoals ik dat op een andere manier weer doe binnen de Jeugdopleiding van Ajax. Dat is waar het bij voetbal toch vaak om draait: wie leidt jou op, wie geeft jou de lessen door, kun je oppikken wat anderen als ervaring aan je overdragen? Dat is wel een kick hier. Ik vind de combinatie Zaterdag 1 en jeugdopleiding ook voor mijn eigen vorming heel belangrijk en nuttig.' En hoe zit het met de Ajax-cultuur in Zaterdag 1? Jan: 'Veel spelers zijn natuurlijk geen Ajacied van oorsprong en achtergrond, maar aan de andere kant willen ze hier wél dolgraag spelen. Omdat ze weten dat als ze bij ons succesvol zijn, ze dat hogerop brengt in het voetbal. Dat willen winnen en beter willen zijn, tja dat is natuurlijk wel een herkenbaar onderdeel van onze Ajax- cultuur. En we eisen daarnaast dat alle spelers zich aan de gedrags cultuur, de normen en waarden van Ajax houden. In dit shirt gedraag je je Ajax-waardig, binnen en buiten het veld. Want de mensen kijken naar je.' Yuri: 'Ik voel dat natuurlijk heel sterk, die Ajax-cultuur, want die is deel van mij. Dus ja, er staat wel een echte Ajax-trainer aan de kant bij ons. En die eist van zijn spelers wat iedere trainer van Ajax van zijn spelers eist. Wat dat betreft werk ik met de jeugd van Ajax niet anders dan dat ik met de Ajax Zaterdag 1 doe.' Hoe vind jij de faciliteiten bij Ajax? Yuri: Die zijn in Nederland onovertroffen. Ik heb een paar clubs gezien in Nederland (glimlach), maar nergens is het beter geregeld dan hier. Ik kan alle oefenvormen doen, kan gebruik maken van de helling, alle materialen zijn optima forma in orde, en zo kan ik wel doorgaan. Alles klopt hier gewoon. Voor een trainer is dat ideaal.' Jan: 'Dat is voor de spelers ook wel belangrijk hoor, daar overtuig ik ze soms ook wel mee om voor ons te tekenen. Het is hier gewoon goed geregeld. Zó goed dat je er als speler ook snel aan verwend raakt en het dan als vanzelfsprekend aanneemt. Totdat ze weer bij een andere club in Nederland staan en denken "oh wacht, dat was toch niet zo slecht geregeld bij Ajax.' Wat zijn jullie doelstellingen voor het seizoen 2019-2020? Yuri: 'Goed verzorgd Ajax-voetbal spelen. Aanvallend en aantrekkelijk. Veel scoren, in ieder geval méér dan in het vorige seizoen. Een sta biele en gedegen middenmoter zijn met een ambitie voor het linker rijtje.' Jan: 'Misschien links of rechts nog een periode pakken? Daarna weet je het maar nooit.' Geschater aan tafel, en zo hoort het. Altijd de lat hoog leggen met een beetje humor tussendoor, typisch Ajax. Jan Buskermolen en Rutger Koopmans

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 23