Verzekeringen HypomeKen Historisch moment op 23 augustus 2014 toen Ajax Zaterdag 1 met in de basis Yuri Rose in en tegen Barendrecht aftrapte voor de eerste wedstrijd in de Topklasse. En hoe zit dat dan voor jou, Yuri? Yuri: 'Ja, weet je, ik heb hier natuurlijk gespeeld in de seizoenen tus sen 2013-2015 toen we promoveerden naar de Topklasse, ik was toen aanvoerder van het team. Ik weet precies waar Jan het over heeft, je kijkt soms als speler of trainer je ogen uit tijdens die uitwedstrijden. En weet je, ik ken Ajax van binnenuit, weet hoe het werkt hier. Ik kwam hier als jong pikkie en zat in de Ajax opleiding tussen 1988 en 1992, dus voor mij stroomt het Ajax bloed in de aderen. Naast mijn functie bij de Zaterdag I werk ik ook binnen de Jeugdopleiding van Ajax als individueel trainer bij de Bovenbouw. Ik ken de uitgangspunten en het verwachtingspatroon, ik adem de Ajax-cultuur van binnenuit'. Maar toen je hier tekende, speelde Ajax Zaterdag 1 nog in de Hoofdklasse, en toen je begon moest je met je team aan de bak in de Derde Divisie! Wat vond je daarvan? Yuri: 'Ja, dat was inderdaad plotseling een andere situatie. Op de allerlaatste dag van de nacompetitie speelden we ons via een over- Wat betekende dat voor jou en voor het team? Jan: 'Eigenlijk dat handhaven het belangrijkste doel werd. Niets meer en niets minder. Je kunt hoog springen of laag springen, maar je hebt een selectie die niet is samengesteld op basis van de vereisten van de Derde Divisie, dus je moet iets extra's brengen. Als je er achteraf op terugkijkt is ons dat heel goed gelukt. We hebben daarbij ook nog eens veel (te veel) punten gemorst tegen de clubs die onder ons stonden of geëindigd zijn. Zonde eigenlijk want anders waren we veel hoger geëindigd. Maar goed, nu waren we een behoorlijk aantal wed strijden vóór het einde van de competitie toch al veilig. Eigenlijk is het uiteindelijk niet echt spannend geweest.' Maar zo zag het er aan het begin van het seizoen niet uit, toch? Yuri: 'Nee, bepaald niet als je naar de stand op de ranglijst keek. Maar als ik naar het voetbal keek aan het begin van het seizoen, dan was ik niet ontevreden. Vergeet niet dat we in het begin van het seizoen tegen de allersterkste ploegen speelden. Dat waren later alle prom ovendi. Wij speelden bepaald niet slecht, maar verloren wel de pun- Wat maakt de Ajax Zaterdag 1 dan aantrekkelijk voor de spelers? Jan: 'Wij zijn echt een publiekstrekker, dat merk je bij alle uitwedstrij den. De mensen komen toch echt op de naam Ajax af. Dat shirt, die naam, dat is echt wat. Dat werkt als een magneet, dat moet je echt niet onderschatten. Het dorp loopt uit als Ajax op bezoek komt.' Yuri Rose schuift aan, flesje water in de hand, en luistert geamuseerd naar de laatste woorden van Jan Fleijsman. Hij knikt instemmend. winning tegen Capelle alsnog in de Derde Divisie. Dat was het afscheidscadeau voor Ajax Zaterdag van mijn voorgang Jorg Smeets en het was meteen het startpunt voor mij als zijn opvolger. Daags vóór de overwinning was de overschrijvingstermijn gesloten, dus we moesten het echt gaan doen met de spelers die we hadden behouden en op dat moment al hadden aangetrokken. Een andere mogelijkheid was er niet. Gewoon roeien met de riemen die je hebt, slim zijn, en gaan.'

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 21