Jong Aj'ax Beelden uit de Noordhollandse derby in de Keuken Kampioen Divisie Jong AZ - Jong Ajax. Een doelpunt in de 27e minuut van Danilo Pereira bezorgde Jong Ajax een 1-0 zege. Wisselvallig seizoen na succesjaar Jong Ajax begon het seizoen 2018-2019 met de status van regerend kampioen. Na de unieke prestatie van vorig jaar was de ploeg van Michael Reiziger en Winston Bogarde de te kloppen ploeg in de Keuken Kampioen Divisie. Dit was bij voorbaat al een lastige opgave. Het was namelijk één van de sterkst bezette seizoenen van de eerste divisie ooit. Met FC Twente, Sparta, Roda JC en NEC speelden er clubs op het één na hoogste niveau die eigenlijk qua historie en naam thuishoren in de Eredivisie. In het najaar bleef de ploeg van Michael Reiziger en Winston Bogarde wisselvallig. Tot aan de winterstop werd vijf keer verloren, maar ook vijf keer gewonnen. Jong PSVVolendam, SC Cambuur Leeuwarden, Jong FC Utrecht en MVV wisten van Jong Ajax te winnen in deze periode, maar de jong Ajacieden boekten knappe overwinningen op RKC Waalwijk, NEC, FC Twente, Almere City en Sparta. Jong Ajax ging de winterstop in als negende op de ranglijst, maar ook als best presterende ploeg van de Keuken Kampioen Divisie over geheel 2018. Enkele sterkhouders van het succesvol verlopen seizoen 2017-2018 waren een andere uitdaging aangegaan. Aanvoerder Leon Bergsma vertrok naar AZ, evenals Mauro Savastona. Zian Flemming ging naar PEC Zwolle en Matteo Cassiera naar FC Groningen. Eerste helft seizoen De eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen was meteen een zware uitwedstrijd in Limburg. De tegenstander, Roda JC, was het seizoen ervoor nog actief op het hoogste niveau. Helaas werd het voor Jong Ajax een valse start met een 2-1 nederlaag. Gelukkig was er een week later al de mogelijkheid voor revanche. FC Dordrecht kwam op bezoek. Al snel kwam Jong Ajax op voorsprong door een doelpunt van Kaj Sierhuis, die een paar minuten later wéér scoorde. In de tweede helft liep Jong Ajax uit naar 5-1 met doelpunten van Che Nunnely en twee keer Danilo. In de blessuretijd maakte FC Dordrecht nog een tegentreffer, waardoor het 5-2 werd. Bij FC Den Bosch werd het l-l. Ondanks het feit dat de Bosschena ren de tweede helft met een man minder speelde door een rode kaart en ondanks de vele kansen die we kregen, bleef Jong Ajax steken op een gelijkspel. Niet veel later stond de Noordhollandse derby bij de leeftijdsge noten van AZ op het programma. Deze werd in de kleinst moge lijke overwinning omgezet. Met een 0-l overwinning vertrokken de Ajacieden uit Alkmaar. De zegereeks werd thuis voortgezet met een eenvoudige 2-0 overwinning op Helmond Sport. De uit wedstrijd bij Go Ahead Eagles ging met 2-l verloren. Bijzonder aan deze wedstrijd was de basisplaats voor Kasper Dolberg. Een tweede nederlaag op rij werd thuis tegen FC Eindhoven geleden. Een week later stond de thuiswedstrijd tegen Telstar op het programma en dit bood de kans om de negatieve spiraal te door breken. In de eerste helft ging het moeizaam. Pas na rust werd met 3-0 afstand genomen van de tegenstander. Tweede helft seizoen De selectie van Michael Reiziger kende aan het einde van de winterstop twee belangrijke mutaties. Kaj Sierhuis (FC Groningen) en Azor Matusiwa (De Graafschap) ver volgden beide hun seizoen in de Eredivisie. De competitie werd hervat met de topper tussen de Jong-elftallen van Ajax en PSV Hierin deden de Ajax-talenten zichzelf tekort door met 2-2 gelijk te spelen. De daaropvolgende wed strijd bij RKC Waalwijk was niet veel beter. Met de rust

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 18