In de halve finale ging Ajax in de allerlaatste minuut van de blessuretijd onderuit tegen Tottenham Hotspur: 2-3. Helaas geen finale CL, maar wel 'de dubbel' in Nederland en bij de beste vier van Europa. sportief fantastisch verlopen seizoen. De start van de prijzenjacht was op 5 mei de KNVB Bekerfinale. Zonder noemenswaardige problemen schoof Ajax in de Kuip Willem II opzij. Met een 0-4 zege was de eerste prijs binnen en op dat moment gingen de gedachten alweer uit naar de woens dag daarop. Die dag wachtte de volgende horde. Een wedstrijd waarin Ajax de complete voetbalwereld had kunnen verrassen. De 0-1 uitzege op de Spurs, met de oude vrienden Jan Vertonghen, Toby Alderweireld, Christian Eriksen en Davinson Sanchez, moest worden omgezet in een finaleplaats. Dat leek aardig goed te lukken en hoewel Ajax bij rust leidde met 2-0, was toch niemand er echt gerust op. De tweede helft speelde Ajax ondermaats. Tottenham Hotspur kwam terug tot 2-2. Daarmee was er nog geen man over boord, maar in de allerlaatste minuut van de extra tijd ging het gruwelijk mis. Lucas Moura gooide met zijn derde goal van de avond Ajax keihard uit het toernooi. De Europese droom was ten einde, maar de hoofden moesten weer omhoog. Er viel immers nóg een prijs te verdienen: een landstitel, en dat is toch niet de meest onbelangrijke prijs. Juventus moest Ajax een remise slikken. Bovendien pakte de formatie van trainer Erik ten Hag na de ruime zege bij Emmen voor het eerst dit seizoen de koppositie in de Eredivisie. 100 En er kwamen meer fraaie feitjes voorbij: Klaas Jan Huntelaar maakte tegen Emmen zijn honderdste Eredivisie-doelpunt als Ajacied. Ajax maakte later in de maand tegen Willem II zijn honderdste competitie- doelpunt van het seizoen. Maar het échte hoogtepunt was toch wel de 1-2 overwinning bij Juventus. Het was eigenlijk niet eens meer ver rassend dat de piepjonge aanvoerder Matthijs de Ligt met een doel punt zijn ploeg naar de winst én naar de halve finale van de Cham pions League leidde. In die halve finale boekte Ajax een uitstekend resultaat. De 0-1 tegen Tottenham Hotspur in Londen werd - met pijn en moeite, dat wel - over de streep getrokken. En toen brak de maand mei aan. De laatste maand van het seizoen, met eventueel nog een gedroomde uitloper naar I juni: de Cham pions Leaguefinale. De Ajacieden moesten zichzelf belonen voor het Landstitelfeest Kon de knop om bij Ajax? Het antwoord kwam snel. Ajax won met 4-I van FC Utrecht en toen het duel in de Johan Cruijff ArenA was afgelopen, zagen de Ajacieden op het veld en de supporters op de tribunes hoe titelconcurrent PSV met I-0 bij AZ verloor. De marge was drie punten met nog één duel te gaan. Bovendien had Ajax een veel beter doelsaldo dan de Eindhovenaren. Het spontane feestje op het veld kreeg een paar dagen later een officieel vervolg. Ajax won midweeks - in de slotspeelronde van de Eredivisie - met I-4 bij De Graafschap (onder meer na twee goals van topscorer Dusan Tadic) en behaalde de 34e landstitel. De titel werd direct opgedragen aan Abdelhak Nouri, voor altijd kind van de club. Een dag na de officiële kampioenswedstrijd kregen de kampioenen een grootse huldiging aangeboden op een met honderdduizend fans volgepakt Museumplein. Er viel veel te juichen dit seizoen: de beker, de landstitel én de halve finale van de Champions League. Dit team veroverde voor eeuwig een plek in de harten van vele voet balliefhebbers. Monique Janse I5

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 15