Ajax 1 Een prachtig seizoen voor Ajax 1 13 De voorrondes in de Champions League verliepen voor Ajax voorspoedig.Tweemaal winst tegen Sturm Graz, winst en gelijkspel Xegen Standard Luik en tegen Dynamo Kiev. We blikken in ons jaarverslag, zoals altijd, ook terug op het seizoen van Ajax 1. Dat doen we dit voetbaljaar met een wel heel brede glimlach op ons gezicht. Want wat een mooi seizoen was het! Kampioen, bekerwinnaar én bij de beste vier van Europa. Maar die geweldige prestaties kwamen niet vanzelf: er is keihard voor gewerkt. De voorbereiding op het seizoen begon al in juni. Dat was vroeg maar ook noodzakelijk, want in juli moest al worden gepiekt: plaatsing voor een ticket in de Champions League. Het Oostenrijkse Sturm Graz was de eerste hindernis. Nieuwe aanwinst Hassane Bandé was jammer genoeg toen al zwaar geblesseerd geraakt. Maar met de komst van Daley Blind en Dusan Tadic kreeg de selectie een flinke kwaliteitsinjectie. Dat ook Hakim Ziyech bleef, was een enorm winstpunt. De Marokkaanse international liet zich al in de eerste officiële wedstrijd van het seizoen zien. Ziyech maakte de eerste seizoengoal in de 2-0 thuiszege op Sturm Graz. Behalve Ziyech scoorde ook 'good old' Lasse Schöne. Begin augustus nam Ajax in Oostenrijk de eerste Europese horde glansrijk. Het bleek de opmars naar plaatsing voor de groepsfase van de Champions League, want ook Standard Luik en Dynamo Kiev wer den geklopt in de kwalificatiereeks. Helaas was de start in de Eredi visie minder florissant. Ajax begon in de eigen Johan Cruijff ArenA met een teleurstellend l-l gelijkspel tegen Heracles Almelo. Ook in de eerste topper van het seizoen, uit bij PSV, moesten Ajax en zijn achterban een gevoelige tik incasseren. Roemloos ging Ajax met 3-0 ten onder. Die gedachte kwam wel vaker boven in oktober, want in de thuis- editie van de Klassieker was een 3-0 zege op papier uitstekend, maar was de uitvoering niet wat de Ajacieden wilden laten zien. Daartegenover stond de geweldige start in de groepsfase van de Champions League. In Amsterdam kreeg AEK met 3-0 om de oren, mede dankzij twee goals van linksback Nico Tagliafico. Ook in de eer ste uitwedstrijd oogstte Ajax lof. In Zuid-Duitsland hield de Amster damse ploeg Bayern München knap op l-l. Er was zelfs teleurstelling in het Ajax-kamp, omdat er misschien wel méér in had gezeten. Ajax won in oktober in acht dagen tijd in alle drie de competities: in de Eredivisie van Feyenoord, in de Champions League van AEK Athene en in de KNVB Beker van Go Ahead Eagles. Bovendien kende de herfstmaand uitschieters met de 5-0-thuiszege op AZ en de 0-4 uitzege bij sc Heerenveen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 13