Bestuursraad Tijdens de ALV werd tijd vrijgemaakt voor afdeling Ajax Media om, bij monde van o. a. Miel Brinkhuis en Okko van de Berkt, inzicht en uitleg te geven over de diverse media-uitingen waarvan de club gebruikt maakt. De directie gaf een toelichting op de kaartverkoop en sprak over het project De Nieuwe Toekomst. In het seizoen 2018-2019 heeft de Bestuursraad (BR) 20 keer vergaderd. Hieronder een beknopt overzicht over de onderwerpen, die in de Bestuursraad gedu rende het seizoen 2018-2019 zijn besproken. Brenda Toonen en Peter Nederlof, beide actief als vrijwilliger ondersteuning wedstrijdorganisatie, worden gekozen tot 'Vrijwilli ger van het jaar'. Verenigingsbudget voor 2019-2020 is in overleg met de Directie vastgesteld. Het Jaarplan Verenigingszaken 2019-2020 wordt vastgesteld. De BR besluit de RvC van de NV décharge te verlenen. De BR stemt in met de voorgestelde benoeming van Leen Meijaard tot voorzitter van de RvC. Contributies voor seizoen 2019/2020 zijn vastgesteld met inflatie correctie, plus kostenverhoging, rekening houdend met de BTW verhoging. Dit geldt ook voor de partnerkaarten. In overleg met de Directie is budget beschikbaar gesteld om een documentaire te maken over het verhaal van Ajax-jeugdspelers, die de hongerwinter op uitnodiging van sc Heerenveen hebben door gebracht in Friesland. De documentaire is getiteld 'Een Prachtige Daad' en is op 6 juli 2019 feestelijk in première gegaan. Besloten wordt om de jaarlijkse verjaardag van de Vereniging in een ander jasje te steken, nl. een avondfeest, en om dit feest te combi neren met de jaarlijkse ouderfeestavond. Contracten met de zaterdagtrainers John Merks, Detlef Legrand en Marco Ruitenbeek worden met I jaar verlengd. Pierre Tosch wordt aangesteld als video-analist zaterdag D. Er zijn 22 nieuwe leden benoemd. De BR besluit de Ajax Foundation toestemming te geven de leden aan te schrijven om kaarten ter beschikking te stellen, zodat kans arme kinderen in de gelegenheid worden gesteld een wedstrijd in de Johan Cruijff ArenA bij te wonen. Het Masterplan 'De Nieuwe Toekomst' wordt na toelichting van de Directie geaccordeerd. Er zijn evaluatiegesprekken gevoerd met de cateraar van de Belgra dozaal. De leiderscompositie voor 20I9-2020 wordt vastgesteld. Andre Brandenburgh, Dennis Heijt en Stephen Lee worden benoemd tot Jeugdleider. De BR stelt het vernieuwde Huishoudelijk Reglement vast. Wijzigin gen zijn doorgevoerd op gebieden als veilig sportklimaat, social mediabeleid en de kernwaarden. De BR stemt in met de benoeming van Jan Scholte tot Coördinator ondersteuning kleedkamergebied. Hij neemt deze taak over van Ben Kraanen, die zich zal focussen op zijn taak als Scheidsrechter coördinator. Het voorstel om delen van het digitale archief open te stellen wordt door de BR geaccordeerd. De BR besluit n.a.v. het terugtreden van Tonny Bruins Slot om Ruud Haarms voor te dragen als lid van de BR. Besloten wordt Tonny Bruins Slot te benoemen tot Lid van Verdien ste. John Busink wordt benoemd tot Coördinator Jeugdleiders en zal deze functie overnemen van Ruud Haarms vanwege diens benoe ming in de BR. De BR stemt in met het voorstel dat de Teammanager OI9 een parttime betaalde functie wordt. De vrijwilligersovereenkomsten, voor vrijwilligers die nog geen lid van de vereniging zijn, zijn vastgesteld en ondertekend. Er hebben drie gesprekken met de Directie/ RvC plaatsgevonden. Er zijn voorts drie Algemene Ledenvergaderingen gehouden. Tijdens de vergadering van 27 september 20I8, gehouden op 'De Toekomst', is een presentatie verzorgd door de heren Miel Brink huis, Okko van de Berkt en Timo Bruijns van de Media-afdeling. Op de jaarvergadering van I7 december 20I8 zijn twee leden van de Bestuursraad, te weten de heren Dick Schoenaker (lid) en Hennie Henrichs (voorzitter) voor een periode van twee jaar herbenoemd. Tevens is Ruud Haarms door de ALV voor twee jaar benoemd in de Bestuursraad. Hij was kandidaat gesteld in verband met het terugtreden van Tonny Bruins Slot. Voorts is verslag uitgebracht door de Bestuursraad over de gang van zaken in het verenigings jaar 20I7/20I8. Dit verslag is door de leden goedgekeurd en er is décharge verleend aan de leden van de Bestuursraad. In de vergadering van I7 juni 20I9 heeft Jan Buskermolen een lang en diepgaand interview gehouden met Michel Doesburg, coördinator Scouting. Edwin van der Sar verzorgde namens de Directie een uitvoerige terugblik op de sportieve ontwikkelingen in het afgelopen, succesvolle seizoen. Namens de Bestuursraad, Ed Lefeber

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 11