In grote getale kwamen spelers, ouders en personeel van de Toekomst opdagen voor de jaarlijkse Schalenavond. De gezamenlijke huldiging der kampioenen verliep in opperbeste sfeer en de teams werden feestelijk vereeuwigd door de fotografen. mene Vergadering van Aandeelhouders (AVA) die in november 2019 zal worden gehouden. Susan Lenderink: 'Ajax legt de lat graag hoog en zo zit ik ook in elkaar. En ik heb een hekel aan verliezen'. 3 mei: FC Twente Vrouwen - Ajax Vrouwen l-l. FC Twente kampioen en de Ajax Vrouwen eindigden als tweede. 5 mei: KNVB Beker finale Willem II - Ajax l-4. 8 mei: Champions League halve finale Ajax - Tottenham 2-3. Het derde doelpunt, in de laatste seconden van de wedstrijd, was een mokerslag. Ten Hag: 'Deze ploeg is ontzettend weerbaar. Als ze in de spiegel kijken, kunnen ze zichzelf en elkaar helemaal niets verwij ten.' Maar toch... bijna. 11 mei: Ajax Vrouwen - PEC Zwolle Vrouwen 2-l. De Ajax Vrouwen winnen de bekerfinale in blessuretijd en sluiten het seizoen af met een mooie prijs. Vanity Lewerissa bezorgde Ajax in de 93e minuut deze vijfde prijs in drie seizoenen. 12 mei: Ajax - FC Utrecht 4-l. Huntelaar opende de scoorde, waarna Donny van de Beek het tweede doelpunt maakte en Tadic de overige twee. 15 mei: Titel 34 is een feit: De Graafschap - Ajax l-4. Ajax is landskampi oen van het seizoen 20l8-20l9. Eenvoudig ging het niet na een lange strijd met PSV, maar de eindsprint van Ajax was overtuigend. Het kam pioenschap is het mooist denkbare eerbetoon aan Abdelhak 'Appie' Nouri. Donny van de Beek gaf voor het duel met De Graafschap nog maar eens aan waarom: 'Ik draag rugnummer 34, want de 34e landsti tel, daar gaan wij voor zorgen', had Nouri hem enkele dagen voor zijn hartstilstand verteld. Aan onze 34ste landstitel zit daarom voor altijd een heel bijzondere betekenis. 20 mei: Ajax contracteert Lisandro Mar tinez (Argentinië, l8 januari l998) van Defensa y Justicia. De verdedi ger tekende een contract dat loopt van l juli 20l9 tot en met 30 juni 2023. Hij maakte zijn debuut dit jaar in het Argentijnse nationale team in een oefenwedstrijd tegen Venezuela. 22 mei: Ajax Vrouwen:'Pareltje' Victoria Pelova (ADO Den Haag) tekent bij de club waar ze al fan van was. 23 mei: Navajo Bakboord (Amsterdam, 29 januari l999) vertrekt naar Heracles Almelo. De verdediger speelde sinds 2007 bij Ajax en had nog een contract tot en met 30 juni 2020. Hij maakte op l decem ber 20l7 zijn debuut in het betaalde voetbal in de wedstrijd MVV - Jong Ajax (0-4). Ajax contracteert Naci Ünüvar (Zaandam, l3 juni 2003) vanaf l juli tot en met 30 juni 2022. Ünüvar speelt sinds 20ll in de jeugdopleiding van Ajax. De l5-jarige jeugdinternational komt dit seizoen uit voor Ajax Ol9 en Ol7. Met Oranje Ol7 pakte hij deze maand in Ierland de Europese titel. Ajax Vrouwen en het Talenten team stellen Erwin Tump (Ajax Vrouwen) en Wim Bouckaert (Talen tenteam) als assistenten aan. Ajax Vrouwen contracteert de 'ervaren' Lucie Von Kora van Bayern München. 24 mei: Mitchell van der Gaag wordt trainer Jong Ajax en volgt Michael Reiziger op, die doorschuift naar Ajax l als assistent-trainer. Van der Gaag tekent een contract dat ingaat op l juli 20l9 met een looptijd tot en met 30 juni 202l. De oud-speler van achtereenvolgens PSV, NEC, Sparta, Motherwell FC, FC Utrecht, Mari'timo Funchal en Al Nassr stond het afgelopen seizoen tot medio maart als hoofdtrainer aan het roer bij NAC Breda. Mitchell van der Gaag: 'Ik ben uiteraard erg blij met mijn aanstelling. Werken met de grootste talenten van het land is een fantastische uitdaging' 25 mei: Slotavond seizoen 20l8/20l9 Ajax zaterdag amateurs. 28 mei: Ajax Schalenavond 20l9. De seizoenafsluiting van de jeugdteams was een emotioneel afscheid van enkele jeugdspelers en traditiegetrouw werden de jeugdteams geëerd met vaantjes en kleine kampioensscha len. Naci Ünüvar ontving de 'Abdelhak Nouri Trofee' uit handen van de vader en broer van Nouri. 30 mei: Jany van der Veen-toernooi: Ajax Oll wint in de finale tegen FC Utrecht met 5-l dit sterk bezette toernooi. 31 mei: Kees Kalk, assistent-trainer en keepercoach, verlengt zijn contract bij de Ajax Vrouwen en krijgt een nieuwe rol in het nieuw opgezette Ajax Talententeam. Juni 2019 3 juni: Operationeel directeur Rutger Arisz vertrekt per l juli 20l9 bij Ajax. Rutger Arisz: 'Ik heb de afgelopen jaren bijgedragen aan de ver dere professionalisering van de organisatie en een strategie neergelegd als stevige basis waarop verder kan worden gebouwd. Het is nu voor mij een logisch moment om het stokje over te dragen en een nieuwe stap in mijn carrière te maken. Ik wens Ajax het allerbeste.' 7 juni: Ajax en FC Groningen bereiken overeenstemming over de overgang van Azor Matusiwa (l998). De middenvelder speelde sinds 20l3 in de jeugdopleiding van Ajax. Sinds 3l januari van dit jaar kwam Matusiwa op huurbasis uit voor De Graafschap. Eros Maddy (l8) verruilt Ajax Ol9 voor FC Utrecht en gaat daar trainen bij de beloftenploeg, maar zal zijn wedstrijden in eerste instantie bij Ol9 spelen. 17 juni: Alge mene Leden Vergadering Ajax. 24 juni: Ajax contracteert Quincy Promes. De international van Oranje komt over van Sevilla. Trainer Ten Hag liet al doorschemeren dat Promes goed bij Ajax zou passen omdat hij er als tiener in de jeugd speelde. 'Natuurlijk heeft Quincy het Ajax-DNA', zei Ten Hag eerder Eshly Bakker verlengt haar contract bij de Ajax Vrouwen met een jaar tot medio 2020. 25 juni: Suzanne Bakker, coach van het Ajax Vrouwen Talententeam, verlengt haar contract met een jaar. Vriendschappelijke wedstrijd Quick '20 - Ajax, uitslag: 2-ll. 26 juni: Ajax Vrouwen krijgen als eerste in de Vrou wencompetitie in Nederland een eigen, op maat gemaakte, CAO. 'Met deze CAO kunnen we de volgende stap zetten in de professionalise ring van het vrouwenvoetbal, hopelijk volgen andere clubs ons hierin,' aldus Daphne Koster. 29 juni: Vriendschappelijke wedstrijd Ajax - Aal- borg, uitslag l-l. Nico Smith "0

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 10