In de derde voorronde CL speelt Ajax uit bij PAOK Saloniki gelijk. Uitslag 2-2. baar als rechtsback en middenvelder), die overkwam van Club América, en de Amerikaanse jeugdinternational Alex Mendez die als 18-jarige overkwam van SC Freiburg. Oefenperiode De eerste oefenwedstrijd speelde Ajax al in juli en wel tegen Anderlecht. In het Olympisch Stadion werd de ploeg uit Brussel met 5-2 verslagen.Vlak daarna vertrok Ajax naar het trainingskamp in Bramberg (Oostenrijk) en speelde daar een wedstrijd tegen Instanbul Basaksehir, de latere Turkse landskampioen van dit seizoen, die eindigde in een 2-1 overwinning. Een paar dagen later was Wat ford de tegenstander van Ajax, die oefenwedstrijd werd met dezelfde cijfers in winst afgesloten. Lastig begin seizoen en druk op de ketel Zoals wel vaker in de afgelopen seizoenen stond er bij de start van het seizoen meteen veel op het spel voor Ajax waar het ging om het Europese podium waarop we zouden kunnen gaan spelen: Champions League of Europa League. En zoals ook wel vaker in de afgelopen seizoenen hadden velen (van ons) zich méér voorgesteld van de seizoensopening van Ajax I in de Nederlandse competitie. De eerste wedstrijd 'voor het echie', tegen Vitesse (uit) op 3 augustus eindigde namelijk in een teleurstellend gelijkspel (2-2). Een paar dagen later (6 augustus) speelde Ajax wéér gelijk, maar nu in een uitwedstrijd in de derde voorronde voor de CL League tegen PAOK Saloniki en zo'n gelijkspel heeft meteen een stuk méér glans. En ondertussen verzekerde Ajax zich van een langlopend (2028) contract met de leverancier van energiedranken ICONIX, die van 'Official Sponsor' promoveerde naar 'Official Partner'. 9

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 2019 | | pagina 9